עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

משכנתא למסורבים – במשכנתא לסגירת חובות והלוואות

כאשר הבנק מסרב למשכנתא, מגיעים למצב שבו הכול נמצא בסימן שאלה ולא יודעים מה לעשות מכאן. במצב הזה צריכים לעצור דקה אחת, לקחת אוויר ולהחליט מה עושים. הכוונה שלי היא להגיע למצב שבו אתם מבינים שהדרך הנכונה היא להביא מומחה למשכנתאות של מסורבים כדי שיוכל להשיג את האישור הנדרש ולהביא תוצאות.

מה זה בכלל משכנתא למסורבים?

בדרך כלל כאשר מדברים על משכנתא למסורבים אנשים ישר מתחילים לחשוב על מקרים מאוד קיצוניים של החיים שבגללם הבנקים לא מאשרים משכנתא, אבל האמת היא שזה בכלל לא נכון. בערך 20 אחוז מהבקשות שמוגשות לבנקים נדחות על ידי הבנקים. זה ממש לא אומר שמדובר במקרים קיצוניים, אלא לרוב מדובר באנשים רגילים לחלוטין, שבגלל נסיבות כאלו ואחרות לא מסוגלים ברגע זה לקבל אישור משכנתא.

דוגמאות למשכנתאות למסורבים:

אני בכוונה אתחיל בדברים פשוטים ואחרי זה נעבור לדברים גרועים יותר. הכוונה שלי היא להגיד שזה לא דבר קיצוני בהכרח.

דוגמה טובה היא אנשים שבגלל נסיבות כאלו ואחרות היו להן בעיות כל שהן בבנק לתקופה נקודתית אחת. למשל: הייתם במצב שלא עבדם כמה חודשים והייתה בעיה של כסף ולכן חזרו כמה הלוואות וכל זה נכנס לתוך הרישום הפיננסי שלכם ועכשיו כאשר הכול כבר הסתדר, אתם מגיעים לקחת משכנתא ולא מאשרים לכם. אלו דברים שקורים לכולם ויכולים לקרות לכולם.

כמובן שדברים מעט קיצוניים יותר אלו אנשים שהיו מוגבלים או עברו פשיטת רגל או צרות פיננסיות קיצוניות יותר מאשר הרגיל. מקרים של משכנתא אחרי פשיטת רגל, אלו כמובן המקרים הקשים מכולם. אבל הנקודה שרציתי להבהיר היא שהדברים האלו יכולים לקרות לכולם ואף אחד לא חסין מזה.

סירוב משכנתא במקרים של משכנתא לסגירת הלוואות:

אחד המקרים הקשים יותר שיכולים להיות זה סירובי משכנתא במקרים של משכנתא לסגירת הלוואות. הסיבה שזה יותר קשה היא בגלל שמדובר במצב רגשי הרבה יותר ונפיץ הרבה יותר. אנשים מחכים לכסף שהם צריכים כדי לסגור חובות והלוואות, מצפים לכסף הזה ופתאום הבנק לא מאשר את זה. הרבה יותר מסובך ומורכב.

למה זה יותר מורכב:

הסיבה היא שהבנקים מאוד לא רוצים לתת משכנתאות לסגירת הלוואות ללקוחות שהם פחות ממעולים, מהסיבה הפשוטה שהם מפחדים על הכסף שלהם. כאשר לוקחים משכנתא ראשונה לקניית דירה, הבנק מקבל את הבית כדי שיהיה בתור ביטחון כנגד הכסף. לעומת זאת כאשר באים אליו פעם שנייה לבקש משכנתא לסגירת הלוואות – נוצר מצב ששווי הבית שנמצא בידי הבנק הוא נשאר אותו דבר אבל הבנק מצידו צריך לתת עוד כסף כנגד הבית. לכן הבנקים מקפידים הרבה יותר על כל הבדיקות שהם עושים לפני שנותנים משכנתא לסגירת הלוואות.

להיעזר ביועץ מומחה:

דיברתי על זה בהתחלה ואני רוצה להוסיף כמה מילים. משכנתאות לאחר סירוב הן מורכבות מאוד וקשות מאוד לאישור. אני מציע בחום גדול להיעזר ביועץ מומחה שיודע לטפל במקרים כאלו וידע לקחת את הדברים בידיים ולאשר את המשכנתא שלכם, אפילו שהבנק סירב לכם או כמה בנקים סירבו לכם. אני אישית יכול להעיד שיצא לי לאשר הרבה משכנתאות לאחר שהלקוחות לא האמינו שזה יכול לקרות.

מרטין- 0508116397