עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

משתלת צמחים

משתלת צמחים זה מקום שמיועד לגידול של צמחים והם צומחים בצורה מנותקת מהקרקע, החל מהזרעים ועד למצב של שיח, עץ, או פרח.

יש משתלות צמחים שמתמחות בכל מיני סוגים של צמחים, צמחי תבלין, פרחים,  עצי פרי  או עצי נוי, ויש משתלות צמחים שמציעות את כל המגוון הצומח.

במרבית משתלות הצמחים ניתן לקנות גם מוצרי גן או אביזרי נוי שונים כדוגמת סלעים או חיפוי קרקע ואפילו דשא סינטטי.  בנוסף, ברוב המשתלות אפשר גם להסתייע בשירותים של ייעוץ או גינון.

לכל המשתלות צמחים יש לרוב חקלאי מוסמך שעוקב אחר שתילת הצמחים השונים וגידולם בצורה ראויה.

קיימות גם משתלות צמחים שבעצם לא מגדלות בעצמן את הצמחים שהן מציעות ללקוחות שלהם, אלא הן משווקות צמחים שהם מייבאים או קונים ממשתלות אחרות.

משתלת צמחים טובה היא משתלה בה יש חלוקת גדילה ע”פ מינים שונים של הצומח. משתלת צמחים טובה היא כזאת שמעניקה אווירה נקייה ומטופחת לציבור הקונים שלה. במשתלות צמחים טובות לרוב נתקלים בהדרכה מסייעת לקונה שתסייע להבין את ההבדלים בין זני הצומח השונים, הזמן המתאים ביותר לשתילת כל סוג צמח, מהן צרכי האור והשמש עבור כל צמח, ומהי צריכת המים הספציפית הדרושה והמומלצת.

קצת על תהליך גידול הצמחים – גידול של שתילים מתחיל במכונת זריעה מיוחדת שעוברים דרכה מגשים והיא מכניסה לתאים את הזרעים הרצויים ובו בזמן מכסה אותם בכבול. לאחר מכן המגשים הללו עוברים לחדר נביטה מיוחד בו הזרעים מתחילים לבצבץ כבר לאחר מספר ימים. חובה לציין  שלכל מין צמח יש זמן המתנה שונה בחדר הנביטה. אחרי מספר ימים מוציאים את המגשים ופורשים אותם בחממות גידול שמנותקות בעצם מהקרקע. אחרי כל זה, הטיפול עובר לחקלאי מוסמך שעוקב אחר הגידולים ונותן הוראות על מתן דשן, ריסוס, מים ועוד.