עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

נעלי בטיחות

אנשים רבים עובדים במקומות שהם נדרשים לשים ציוד מגן, וכמובן שגם הבגדים שלהם צריכים להיות מגנים. על מנת שנוכל להבטיח הגנה מלאה על כל איבר בגוף, חשוב לדעת על הציוד המגן שיש לנו. במאמר זה אנו נדבר על נעלי בטיחות, שהן הנעליים שאיתם אנו עובדים במקומות המסוכנים. אנו זקוקים לנעלי בטיחות על מנת שנוכל לשמור על שלמות הרגל, וכמובן על הבריאות שלנו.

כיצד נעלי בטיחות בנויות?

נעלי הבטיחות הן נעליים אשר עשויות מחומרים שונים, והכל תלוי בסביבת העבודה. בטיחות הנעליים מתחלקת במספר מקומות:

  • מקומות בנייה – במקומות אלה הנעל צריכה להיות עשויה מחומר שהוא מספיק קשה, שבמידה וחלילה נופל חומר כבד כלשהו על רגלו של העובד, הנעל תהיה מספיק חזקה בכדי להגן עליו. לרוב, תראו כי החלק העליון של הנעל יהיה עשוי מעור קשיח מאוד, ומצופה במתכת כמו ברזל. הסוליה של הנעל תהיה קשיחה מאוד, כך שמסמרים או דברים חדים לא יוכלו לחדור את הנעל בשום אופן.
  • מקומות מחליקים – מקומות לדוגמה כמו מסעדה, אלה מקומות שנוטים להחליק בהם המון. הסכנה בהחלקה היא שהאדם יכול ליפול על גבו, ולגרום לפריצת דיסק. כאשר אנו חווים פריצת דיסק, רוב המערכות בגוף מושבתות, וזה כולל את יכולת ההליכה.
  • מקומות רטובים – ללא קשר להחלקה, מקומות עבודה עם מים לרוב יידרשו מהעובד להיות עם נעליים סגורות, על מנת להגן על הרגל שלו. מקומות רטובים כמו למשל עבודה בנמל ספינות, או על ספינה עצמה, קורים מצבים שבהם הרגל נרטבת. כאשר מקום מסוים נשאר רטוב ואטום למשך זמן, הוא עלול להגביר את קצב התרבות החיידקים, וכך נוצרים מצבים שבהם הרגל שלנו יכולה לקבל פטריות, מחלות עור וכדומה. מקומות אלה זקוקים לנעל שתשאיר את הרגל יבשה.

מדוע לדאוג לנעלי בטיחות?

השאלה יכולה להיות רטורית לחלק, אך חשוב לדעת כי כאשר אדם לא כשיר לעבוד, קצב העבודה יורד, וכמובן שההספק יורד משמעותית. אם אתם בעלי עסק, הדאגה הראשונה היא לעובדים, ולאחר מכן ללקוחות, למרות אמונת התפלה של רוב בתי העסק שהלקוח חשוב יותר מהעובדים. לרכישת נעלי בטיחות, צרו קשר כעת.