עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

סינגל ספיד

כמו בכל תחום, גם עולם  האופניים מאופיין באינספור סודות ודקויות שרק המומחים הגדולים יודעים להעריך נכונה ולהבין לפרטי פרטים. כאשר ניגשים לעולם האופניים, לא תמיד מבינים את הדקויות של סוגי האופניים השונים. וניתן לומר בביטחה שברירת המחדל עבור הרוכב המתחיל זה אופני סינגל ספיד המאפשרים להשיג את כל המטרות הבסיסיות והמתקדמות יחסית ברכיבה.

הבחירה האולטימטיבית – סינגל ספיד כנגד פיקסי

כאשר אנו דנים באופני סינגל ספיד, מדובר למעשה בפתרון התחבורה האישית הפופולרי ביותר בערים הגדולות, משום שאופניים אלה מאפשרים נסיעה נינוחה ללא מאמץ קבוע. בין שתי הבחירות המובהקות שיש לעשות בתור רוכב אופניים זה הבחירה בין אופני סינגל ספיד לבין אופני פיקסי. התרגום של מושג סינגל ספיד משמעו “מהירות אחת”, כלומר מדובר באופניים שאין להם גיר הילוכים המאפשר לנסוע במהירויות שונות ובתנאי דרך משתנים. 

ההבדלים בין אופני סינגל ספיד לבין אופני הרים

ניתן לומר שההבדל המהותי ביותר בין סוגי האופניים הנפוצים ביותר בקרב הרוכבים החובבים (כלומר לא אלה המתכננים להתחרות בתחרויות או במרתונים שונים) הם בין אופני הרים לבין אופני סינגל ספיד. ההבדל הגדול ביותר בין השניים הוא המטרה – אופני סינגל ספיד הם אוניברסליים ומאפשרים לנסוע באופן נינוח ונעים בעיר, בשבילים מסומנים ובפארקים. הנסיעה תהיה חלקה ונעימה, ובעת נסיעה במישור אפילו לא תדרוש מאמץ פיזי רב. אך תנאים אלה לא מתאימים כאשר נוסעים בסביבה הררית, בעפר, בחולות וכו’. לאופני הרים שילדה עוצמתית יותר, גלגלים רחבים יותר ובדרך כלל משקל גבוה יותר, מה שמקשה על שינוע נוח, כך שיש לרכוש אופני הרים אך ורק במידה וזוהי המטרה הבלעדית של האופניים.

גורמים שיש לקחת בחשבון בעת רכישת אופני סינגל ספיד

סינגל ספיד זוהי בחירה טבעית לרוכב אופניים מתחיל. יחד עם זאת, גם תחת קטגוריה די ברורה זו יש לא מעט אפשרויות לבחור מהן את האופניים שילוו אתכם לאורך זמן רב ונאמנה. בין הגורמים שיש לשים אליהם לב ניתן למצוא את המשקל, את צבע ומבנה השלדה, גובה המושב ועוד. כל אלה מותאמים אישית לכל רוכב ולכן כדאי מאוד לצאת לנסיעת מבחן טרם קבלת ההחלטה.