עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

סרטן השד – זו לא מילה נרדפת של כריתת שד

לכן, כאשר לצערנו הרב נשים נהיות חולות בסרטן השד, המחשבה המאיימת על כריתת שד צצה לה מבלי שליטה. אך למעשה, הודות להתקדמות הרפואה המודרנית, ישנן אפשרויות נוספות. כריתת שד חלקית (למפקטומי) מאפשרת לנשים לשמר את השד. בניתוח הכירורגי

כריתת שד

הגדרת הנשיות היא סובייקטיבית למדיי, כלומר כל אישה לגופה, מגדירה עבור עצמה את מאפייני נשיותה. יחד עם זאת, אחד המאפיינים הנשיים המובהקים הם שדיה. אף על פי ששדיים נהיו לסמל מיני ומושך, מדובר באיברים בעלי תפקיד פיזיולוגי חשוב למדיי. השדיים, המכילים בלוטות חלב, משמשים להנקת תינוקות, כחלק מתהליך ביולוגי טבעי וטהור.

מוסרת אך ורק רקמת השד שבה התפתח הגידול הממאיר. לאחר מכן, באמצעות טכניקות שונות, ניתן לשחזר את מראה השד ואף להשוות את מראה השד השני כדי ליצור מראה סימטרי. תהליך ההחלמה מהניתוח הוא קצר יחסית ומאפשר לנשים להשתחרר הביתה תוך יום עד מספר ימים ספורים, ואף לחזור לפעילות מלאה בחלוף שבועיים. היתרון המובהק בניתוח הוא רב, בשל העובדה שנמנע הנזק הנפשי, הכרוך בכדי כריתת שד מלאה. הניתוח מתאים למקרים של גידול גושי בודד או מספר גושים במקום ספציפי ביחס לגודלו של השד. לאחר הניתוח, בדרך כלל, יש צורך לעבור הקרנות כדי למנוע מהמחלה מלחזור.

מרכז איה מדיקל – רפואת נשים מתקדמת

יש לזכור כי כל מקרה סרטן השד לגופו. כלומר, כל מקרה מתאפיין במאפיינים ייחודיים ולכן ההחלטה הסופית לגבי הניתוח העדיף לחולה, נעשה בידי הרופא בהתחשב במצבה הרפואי של האישה, שלב המחלה והתפשטותה, גילה ועוד. בנוסף, לכל ניתוח ישנם חסרונות ויתרונות. מרכז “איה מדיקל” שחזונו הוא לספק קורת גג רפואית ומעטפת שירות איכותית, מקצועית ואמפטית לכל הנשים באשר הם, כדי שיקבלו מענה לכל צרכיהן הרפואיים. תפיסת המרכז היא כי רפואת נשים מתקדמת ורבת-היבטים המתבססת על הבנת התהליכים הייחודיים לנשים. ולכן, במרכז, ניתן לקבל ייעוץ מקצועי ומותאם באופן קפדני כדי להתאים את הניתוח האידיאלי ביותר עבור כל חולה. כל הניתוחים מתבצעים על ידי מיטב הכירורגים המובילים בתחום אונקולוגית ורפואת השד.

תגיות: