עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

עיצוב מוצר – לספק לעסק את הפתרון שמתאים לו

כשאנחנו חושבים על עיצוב מוצרים, אז הדבר הראשון שעולה לנו בראש, זה עיצוב מוצרים הנמכרים בחנויות או באתרי האינטרנט השונים לקהל הרחב. אך יש בתחום של עיצוב המוצר, נישה שאיננה פונה בהכרח לשוק הפרטי אלא לשוק העסקי, המקצועי.

הכוונה היא לעיצוב תעשייתי, עיצוב של מוצרים בהם משתמשות חברות שונות, לצורך ייצור מוצרים בתחום שלהם. נניח חברה או גוף מסוים, זקוקים להתאמה של מוצר, כך שהוא יספק פתרון יעיל בתהליך הייצור. הם יכולים להשתמש במתקנים קיימים והם יכולים להשתמש במתקנים שחברות מסוימות מייצרות במיוחד עבורם לשם כך.

חלק מתהליך הייצור או העבודה על אותם מתקנים, מתייחס לשלב העיצוב שלהם, על מנת שהחברות והצוותים שלהן, יוכלו לבצע את העבודה המוטלת עליהם בצורה יעילה ונוחה, באופן כזה שהם יוכלו להשיג תוצאות אפקטיביות, שזה אומר ייצור בכמויות גדולות, בתנאי זמן קצרים, בעלות נמוכה.

לפני שנסביר כיצד זה מתנהל, צריך להבין את המשמעות של זה. נניח עסק מסוים עובד עם מתקנים ספציפיים, הוא יכול להבחין שהמתקן איננו מספק לו את התוצאות שהוא מחפש, לא דווקא בגלל שהמרכיבים הטכניים שלו אינם מאפשרים זאת אלא בגלל שהעיצוב שלו הוא לא נוח או לא יעיל לשימוש.

אותו עסק יכול לפנות אל מעצבי מוצרים שונים ולבקש מהם הצעות ורעיונות, כיצד הם יכולים לשפר את עיצוב אותו מוצר, להוסיף לו דברים או להוריד ממנו דברים, כך שאותו מתקן יהיה מותאם לצרכים שלהם. אנחנו יכולים לראות את זה למשל, במתקנים שהם גדולים מדי, כבדים מדי, מתקנים שהעבודה איתם היא מסורבלת, מתקנים שאינם ניידים ועוד. אחרי שהעסק מקבל הצעות ורעיונות שונים, הוא מחליט עם איזה סטודיו לעיצוב מוצרים הוא בוחר לעבוד, בשביל להפוך את הרעיון שהתקבל לממשי.

 כיצד מתבצעת העבודה בפועל

מציאת פתרון מותאם לעסק, איננה שונה באופן מהותי מתהליך עבודה רגיל על עיצוב תעשייתי מוצר. מעצבי המוצר לומדים אותו, לומדים כיצד הוא פועל, מה המרכיבים שלו, מה התפקיד שלו, וכל דבר שיכול לעזור להם להבין אותו טוב יותר.

לאחר מכן, הם בוחנים כיצד אפשר לשפר אותו, כיצד אפשר לשנות אותו כך שיהיה מותאם לצרכים של בית העסק, מה אפשר להוסיף, מה אפשר להוריד, איך אפשר לשנות את המבנה שלו, בשביל שיספק פתרון מותאם לצוותים שעובדים עליו.

חשוב לומר, זה לא חייב להיות מוצר מורכב מדי וזה גם לא חייב להיות מוצר מיוחד, זה יכול להיות אפילו מוצר סטנדרטי ביותר, אך כל עוד יש לו משמעות עבור בית העסק, כל עוד יש לו תפקיד בתהליך הייצור, אז זה חשוב, לעבוד עם מעצבי מוצרים תעשייתיים, שיודעים כיצד לעצב אותו וכיצד להתאים אותו לצרכים המקצועיים של העסק.