עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

עיצוב מטבחים – כך תעשו את זה נכון?

המטבח שבעבר שימש רק לבישול ואפיה הפך כיום ללב ליבו של הבית המודרני. עיצוב מטבחים חשוב למראה הכללי של הבית, בדרך כלל הוא צמוד לחדר האירוח ולכן חשוב שהמראה של שני החדרים האלה ישתלב. מטבחים עכשוויים הם יוקרתיים, מאובזרים, בעלי מראה נקי יותר, חומרי הגלם מהם הם עשויים איכותיים ועמידים יותר, המפרט טכני עשיר ומבחר העיצובים רב ורב גווני. משום שרכישת מטבח היא השקעה יקרה יש להתייחס אליה בכובד ראש.

ארונות מטבח ומגירות

כשרוצים לעצב מטבחים חשוב לשים לב לארונות, למשטחי העבודה, למגירת הכלים, ארונות המטבח הם המרכיב מרכזי במטבח, עליהם להיות גדולים ומרווחים כדי שיוכלו  ולהכיל את כל הכלים והציוד המיוחד של המטבח. במטבחים מעוצבים ניתן להזמין ארונות מטבחים בהתאם לדרישות הלקוח, לכן כדאי לתכנן מראש למה מיועד כל ארון ובהתאמה לכך לתכנן את גודלו.

המראה החיצוני של הארונות צריך להיות לטעמם של דיירי הבית ולפי הסגנון שהם אוהבים, הם גם צריכים להשתלב במראה הכללי שנבחר, כדאי שיהיו במטבח הרבה מגירות כלים, חשוב מאד שיהיה נוחו לסגור ולפתוח אותן וכן שתהיינה נגישות, יש להחליט מראש את ייעודה של כל מגירה ובהתאם לכך לתכנן אותה כדי שתהיינה מותאמות לכלים האמורים להיות מאוחסנים בתוכן.

משטחי עבודה במטבח

תפקידם של משטחי העבודה במטבח הם לאפשר לבשל ולאפות בצורה הטובה ביותר והנוחה ביותר, מרבית העבודה במטבחים מתרחשת על משטחים אלה, חשוב לוודא שיהיו עמידים בפני מזהמים שונים, בפני רטיבות ולחות ובפני מכות ושריטות, וכן שתהיה להם יכולת העברת החום כדי שניתן יהיה להניח עליהם כלים או סירים חמים.                          

מכשירי החשמל שבמטבח

אחד התחומים החשובים בתחום עיצוב מטבחים הוא מוצרי החשמל השונים המהווים חלק בלתי נפרד ממנו. ראשית יש לבחור את המכשירים המיועדים למטבח, לפי איכותם והמראה שלהם כדי שיתאימו לצבעי המטבח שבוחרים, צריכים לשלב אותם בעיצוב המטבחים בחכמה, יש לתכנן היטב היכן כדאי למקם אותם, המקרר והכיריים הם מוצרים שימושיים מאד ולכן כדאי למקם אותם קרוב זה לזה וכן ובקרבה לכיור, יש לתכנן בקפידה רבה את מיקומם של  נקודות החשמל והשקעים במטבח, לפני שמתחילים בבניית מטבחים מעוצבים חשוב מאד לתכנן היכן ימוקמו המכשירים החשמליים שמתוכננים להיות במטבח.

כיצד תבצע רכישה של מטבח?

כיום זה כבר ידוע לכולם, מטבחים זה החלל הכי מעניין בבית. חשבו לפני כמה שנים המטבח היה מקום בו נהגו לבשל, לאחר מכן לאכול ארוחה משפחתית ופחות או יותר בזה הסתכם תפקידו של המטבח. כיום זה ממש לא כך בהתאם לתקופה, המטבחים הם המקום הלוהט ביותר בבית.

 תחום עיצוב מטבחים זה תחום רחב מאד, חשבו עד לפני כמה שנים היה לנו די ברור כיצד אנחנו מעצבים את המטבח שלנו נכון? זאת כיוון שלא ממש היו לנו יותר מדי אופציות. היום זה ממש לא כך, היום יש מגוון רחב של סגנונות עיצוב, אתם צריכים רק לבחור.

מטבחים כבר כולם יודעים הם המרכז של הבית, מטבחים זה המקום בו המשפחה נפגשת לארוחה משפחתית, המטבח הוא המקום בו המשפחה מבלה זמן איכות, חשבו אתם נמצאים בעבודה רוב שעות היום אחר כך אתם מתפנים לטפל בבית מתי יש לכם זמן לבלות זמן איכות עם המשפחה? בסוף השבוע כמובן, בסוף השבוע אתם מתפנים מהעיסוקים שלכם ומקדישים את עצמכם למשפחה, המשפחה היא העוגן שלכם, לכן חשוב מאד להשקיע במקום מפגש איכותי, כלומר המטבח.

חשבו לרגע רכישה של מטבח זה דבר לא פשוט בכלל, הן מבחינת תחום עיצוב מטבחים, שכן בשנים האחרונות ישנם שלל סגנונות, והן בנושא כפי, שכן כאשר אנחנו מחליטים לרכוש מטבח אנחנו משלמים סכום די גבוה.

חשבו לרגע כיצד אנחנו יודעים לבחור מטבח? הרי אנחנו מעוניינים כמובן בחומרי גלם הטובים ביותר עבור המטבח שלנו נכון? וודאי שכן תארו לעצמכם לא הייתם רוצים למצוא את עצמכם בסיטואציה בה אתם רכשתם מטבח וגיליתם לאחר כמה ימים או אפילו לאחר כמה שעות שיש ליקויים במטבח שלכם, אין ספק מדובר בחוויה לא נעימה בכלל. כיום ישנם מקומות רבים בהם אפשר לבצע רכישה של מטבח, במקומות האלה אתם יכולים למצוא את המעצבים הטובים ביותר.

 תחום עיצוב מטבחים זה תחום שהתפתח מאד בשנים האחרונות, כן מדובר בהחלטה מאד לא פשוטה, כיצד לעצב את המטבח, אם אתם מתכוננים לרכוש מטבח, הגעתם סוף, כל סוף להחלטה שאתם מעוניינים בשינוי כדאי שתדעו רכישת מטבח יכולה להתבצע באחד מהמקומות הבאים: באמצעו חברות של מטבחים- כלומר ישנם כל כך הרבה חברות של מטבחים הכוללות רשימה מעודכנת של סגנונות עיצוב מטבחים, דרך נוספת באמצעות יבואנים של מטבחים כלומר ישנם חברות רבות ומעצבים שמביאים לנו את הבשורה החדשה בתחום המטבחים, הישר מאירופה או ארצות הברית, כל מה שרק תרצו כל מה שרק תבקשו, במיוחד בשבילכם.

המאמר באדיבות – http://www.herods-k.co.il/