עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

פינוי בינוי בתל אביב

פינוי בינוי הוא תהליך שבו הורסים בניין ישן ובמקומו בונים בניין חדש, חזק, העומד בתקן המבנים הנוכחי ועם עיצוב מודרני המתאים לעיר שבו הוא מתבצע. פינוי בינוי הוא חלק מהתחדשות עירונית ואותו מובילים הדיירים או היזם שהציע להם לבצע את הפרויקט. אנו בחברת “בית וגג” עוסקים בפרויקטים שונים של התחדשות עירונית, בניהם פינוי בינוי. כל פרויקט כזה שיוצא לדרך הוא מלא בהתרגשות עבור הדיירים הוותיקים שיקבלו דירה חדשה ועבור הדיירים החדשים שיצטרפו אל הדירות הנוספות. 

קבלת היתר לפינוי בינוי מהעירייה

בכל עירייה קיימת הועדה לתכנון מבנים שאצלה נמצא התכנון הכללי של העיר ותכנון המבנים שבו. על מנת לבצע תהליך של פינוי בינוי, יש לקבל היתר מועדה זו. לפינוי בינוי יש כללים. בשונה מפרויקטים אחרים של תמ”א 38 2 המאפשרים הריסה ובניה מחדש גם של מבנים עם מספר דיירים מועט, בפינוי בינוי מתייחסים לפרויקטים הכוללים מספר בניינים שבהם יש כמות גדולה של דיירים. 

כדי לקבל את ההיתר, על היזם או הדיירים לפנות אל העירייה כאשר יש להם הסכמה של 66% מבעלי הדירות. עד שנת 2021 היה צריך רוב של 80%, כיום יש תיקון לחוק והאחוזים ירדו. 

מה קורה לאחר ההיתר וחתימה על כל המסמכים הדרושים?

לאחר שכל הצדדים הסכימו לתנאי הפרויקט, יש יזם שמוביל את הפרויקט, יש קבלן ויש היתר בניה, יתחילו בתכנון האדריכלי, בהריסת המבנה, הקמת התשתיות והבניה עצמה. כל התהליך אורך בין שנתיים לארבע שנים ודיירי הדירות כמובן יודעים על כל המהלכים באמצעות עורך הדין הנבחר והחברה היזמית. 

פרויקט פינוי בינוי בתל אביב של חברת “בית וגג”

חברת “בית וגג” פועלת רבות בתחום ההתחדשות העירונית בעיר תל אביב. אחד הפרויקטים הבולטים של פינוי בינוי בתל אביב אצלנו בחברה הוא במתחם אבן גבירול. במתחם יבנו מספר בניינים חדשים בני 9 קומות עם מפרט מודרני יוקרתי שתוכנן על ידי משרד האדריכלים “בר אוריין”. פרויקט זה הוא אחד מיני רבים שהתבצעו בעיר תל אביב וגם בו הושקעו משאבים רבים בבנייה של מבני מגורים נוחים ובסטנדרט גבוה.