עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

פיקוח בניה בפרויקט תמ”א 38 – כבר לא בתחילת הדרך

לא כולם יודעים, אבל תכנית תמ”א 38, אשר בבסיסה היא תכנית שהוקמה על מנת לחזק מבנים בפני רעידות אדמה, הינה תוכנית ארצית, אשר ללא סיבה חוקית משמעותית, וחזקה, גם הרשות המקומית אינה יכולה לעכב אותה.
למעשה, כאשר באים נציגות הדיירים לבקש אישורה של תכנית תמ”א 38, הסיכויים לאישורה, בסופו של דבר, גם אם יהיה הליך של מקצה תיקונים, הוא עצום.
המשמעות היא, כמזמיני העבודה, וכמתעניינים ביישום פרויקט תמ”א 38 אצלכם בבניין, שכבר בשלבים המוקדמים ביותר של הפרויקט, עליכם להיות מלווים בפיקוח בניה מקצועי מטעמכם – פיקוח בניה תמ”א 38.
מפקח הבניה ילווה אתכם כבר משלב בחירת בעלי המקצוע השונים, היועצים והמתכננים. יסייע לכם במכרזים, יסייע בניהול ההתקשרות מול הגורמים השונים המשולבים בתהליך הבניה, וישמור על זכויותיכם ההנדסיות, כבר בשלבים המוקדמים בהם נקבע המתווה של מה שתקבלו בסופו של דבר.
ישנם מקרים, לדוגמא, אשר בהם הזכויות ההנדסיות נפגעות, והם יבואו לידי ביטוי, למשל, בתכנון שאינו לוקח בחשבון צרכי חיזוק מספקים – בממ”ד, במרפסות, בפיר המעלית, או בכל חלק אחר של המבנה.
פיקוח בניה תמ”א 38, מגן על זכויות הדיירים, מן הבחינה ההנדסית, כפי שעורך הדין, המלווה את פרויקט תמ”א 38 מטעם הדיירים, מגן על זכויותיהם המשפטיות.
יש לא מעט נושאים, במהלך פרויקט בניה, שטיפול בהם תוך הבנה הנדסית תמנע טעיות במהלך הפרויקט, ותמנע קבלת החלטות שלא תמיד דווקא שמה את זכויות הדיירים וטובתם במקום הראשון.
אל תאמרו “לא ידעתי” – אם הגשתם בקשה לאישור תוכניות לפרויקט תמ”א 38, סבירות גבוהה שהן יאושרו. כן, גם אם תתבקשו לעשות תיקונים. ואז, המסלול של הליכה עם חברה שמובילה אתכם, ללא מפקח בניה מטעמכם, יכול פגוע בזכויותיכם ההנדסיות שבמבנה.