עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

קואוצ’ינג זה ספר הדרכה?

המילה קואוץ’ באנגלית (Coach), פירושה לאמן. המשמעות של המילה קואוצ’ינג, היא לא אימון רגיל שאנו מכירים, אלא אימון מחשבתי. הסיבה לכך שאנשים זקוקים לאימון, היא בגלל שאנשים לא נולדו עם ספר הדרכה לחיים, ולכל דבר שהם לא יעשו, ולכן הם צריכים את האדם שינחה אותם אל עבר ההצלחה, בכל תחום שהוא, בין אם זאת הצלחה בלימודים, בצבא, בזוגיות, בעבודה, או כל דבר שלא תחשבו עליו, האדם זקוק להדרכה וייעוץ.

מדוע הוא צריך את ההדרכה הזו?

הסיבה לכך היא בגלל שכל אדם שמגיע לשלב מסוים בחיים, הוא מגיע אליו לראשונה, ולכן ההתמודדות שלו עם השלב הזה תהיה קשה יותר מאשר התמודדות עם כל דבר אחר שהוא נתקל אתו. על מנת שהוא יוכל להתמודד עם כך, הוא זקוק לתמיכה מאדם מסוים, אך התמיכה צריכה להיות מקצועית הרבה יותר מתמיכה רגילה, שאומרים לו שהכול יהיה בסדר.

אילו תקופות לדוגמה קורות?

ישנם מספר דוגמאות שבהם האדם צריך קואוצ’ינג:

  • אימון – אדם שזקוק לאימונים, אך הוא מתאמן פעם ראשונה, זהו אדם שמעולם לא הרגיש את ההשפעה של הפעילות הגופנית על הגוף שלו, פרט לקושי כלשהו. על מנת שזה יהפוך מקושי, לתוצאה, האדם חייב להתמיד. כאשר אדם מסוים מוותר על דבר כלשהו במחשבה שלו, לא אכפת לו לגבי מה שהוא עשוה, אכפת לו שכרגע הוא לא מרגיש טוב עם זה, ולכן הוא צריך את האדם שיעודד אותו.
  • זוגיות – זוגות רבים נפרדים מהסיבה שאינם יודעים כיצד להתנהג אחד עם השני. ההתנהגות מתבטאת בנתינה אחד לשנייה, והשנייה לאחד, ובהבנה של שני הצדדים. כאשר הזוג מרגיש כי איננו מרגיש חיבור, הם מאבדים את האהבה. כלל חשוב, לא זוג שאוהב, זה זוג שימשיך לתמוך אחד בשני, לא משנה מה.

קואוצ’ינג מתאים לכולם

לא משנה מי מגיע לשיעורים הללו, אין הבדלי מעמדות במהלך קואוצ’ינג, הרי שכולם מגיעים על מנת לקבל ייעוץ על שלב מסוים בחיים. הקואוצ’ר (המאמן) עבר לא מעט דברים בחייו, ולכן הוא יכול לספק את הייעוץ הרלוונטי, והטוב ביותר לכל אדם שיגיע אליו.