עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

קורסי עזרה ראשונה בסביבות עבודה מגוונות

כדי להיות מוכר כמגיש עזרה ראשונה, אדם חייב לקחת את אחד מקורסי העזרה הראשונה המורשים, אשר ידועים כמו גם במגוון הפתרונות השונים שהם מציעים בהתאם לסביבת העבודה. ישנם שני סוגים לעזרה ראשונה בעבודה ואחר קורס עזרה ראשונה בעבודה בשעת חירום. שני הקורסים חייבים על פי חוק להכיל רכיבים מסוימים, פעל לפי ההנחיות שנקבעו על ידי רשויות כגון אמבולנס, אשר מציעים גם התנסות בארגון הכשרה מוכר על ידי המדינה, אבל אלה הם שונים במקצת.

קורס אחד מיועד לעסקים הפועלים בסביבה בסיכון נמוך. זה תוכנן במיוחד כדי לצייד אנשים עם הכישורים והידע שהם צריכים להתמודד עם מצב חירום נדיר אך חמור. משך הקורסים הללו בדרך כלל נמשכים יום אחד, בסביבות 6 או 7 שעות אקדמאיות עם אלמנטים תיאורטיים ומעשיים. בעקבות קורס זה התלמיד יוכשר על מנת להתמודד עם מצבי החירום העיקריים, כגון מתן החייאה והתמודדות עם אנשים נחנקים או מדממים. עזרה ראשונה בסיסית עבור פציעות קטנות נלמד גם כן במסגרת הקורס, מה שהופך את זה קורס אידיאלי עבור סביבות המשרד.

הקורס השני כולל מידע רב יותר מאשר קורס הראשון, והוא מיועד לאנשים העובדים בסביבות בסיכון גבוה, שם תאונות הן מצבים העלולים להתרחש. בנוסף למרכיבי החירום, אדם שילמד קורס זה ילמד על טיפול בפציעות ספציפיות יותר, כגון חתכים חמורים, פציעות בחזה, פציעות עיניים, כוויות ועוד. כתוצאה ממידע נוסף זה, קורסים אלו יכולים להימשך לעתים קרובות במשך כשלושה ימים ברציפות כאשר נלקחים יחד או לפעמים נמתחים על פני תקופה של 2-3 שבועות.

 

קורסי רענון

 

בעוד קורסי העזרה הראשונה עזרה הם מקיפים, רבים רואים נכון ושימושי לקחת קורסי רענון לאחר קבלת ההסמכה, שלוש שנים לאחר מכן. זה עוזר להבטיח את חַיּוּת הידע והמיומנויות, אשר יכול להיות חשוב מאוד רפואי חמור של עזרה ראשונה. כמה ארגונים גדולים עשויים להצהיר כי שמגישי העזרה הראשונה הראשונים מחויבים לקחת קורס רענון מדי שנה.

 

קורסים רענון בדרך כלל נמשך רק כמה שעות, וכמו עם הקורסים שציינו, הם צריכים להיעשות באופן אישי כדי להבטיח שהמיומנויות מעשיות עדיין יעילות, במיוחד כשמדובר בהחייאה או בטיפול באמצעות דפיברילטור.

קורסים נוספים

בעוד הקורסים בקורסים המדוברים דורשים קבלת הסמכה מוכרת, זה לא אומר שהקורסים האחרים לא ייתנו לך ידע בעניין זה. עסקים רבים אינם דורשים הסמכה של קורס מלא בעזרה ראשונה, או שהם רוצים מספר רב של אנשים מאומנים אבל מעדיף לא לשאת בהוצאות הגדולות של שליחת מספר אנשים למשך מספר ימים כדי ללמוד בכל סבב.