עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

קורס עזרה ראשונה – מה זה אומר ולמתי מתאים?

מי שרוצה לדעת כיצד להתנהל בשעת חירום ומי שרוצה לקבל כלים להצלת חיים, חשוב שידע כי באמצעות קורס עזרה ראשונה מותאם אישית לעיסוק, לחיי המשפחה ולשאר תנאים – אפשר להתנהל נכון בכל סיטואציה מסכנת חיים.

כיום ישנן חברות המתמקצעות בתחום ומציעות לרבים קבלת כלים ידע ומידע חשוב להתנהלות בשעת חירום. קורסים אלה משלבים סימולציות ותרגול התנהלות בעתות מצוקה.

 מה לומדים בקורס עזרה ראשונה?

קורס עזרה ראשונה נועד כדי להקנות ידע אודות פעולות בסיסיות של החייאה והצלת חיים בהתאם לפרוטוקול העדכני של American Heart Association ובהתאם להנחיות של משרד הבריאות ושאר מוסדות טיפול במצבי חירום.

בקורסים אלה רוכשים ידע בסיסי אודות במבנה גוף האדם, לומדים מהן סמכויות מגיש העזרה, מה מטרתה של עזרה ראשונה, מכירים את מערכת העצבים, הנשימה ומערכות הלב וכלי הדם. עוד בתהליך רוכשים ידע בתהליכי חיים וגוף האדם ומכירים את כל המערכות החשובות שיש לשים אליהן לב בעת מצבי חירום.

בקורסים מסוג זה ניתן לתרגל החייאה, להבין כיצד מבצעים החייאה במבוגרים או בתינוקות, כיצד אפשר לסייע לאדם שנחבל נפל, נחנק, סבל מדום לב, שבץ, פגיעות ראש, פגיעות גפיים ובשאר מקרים אחרים מסכני חיים.

חשוב לדעת כי קורסים מקצועיים יאפשרו את כל הכלים הדרושים להנהלות נכונה במצבי חירום. נוסף לכך, בוגרי קורס עזרה ראשונה יקבלו תעודת הסמכה רשמית המוכרת במשרדי ממשלה – מה שמועיל לרבים מבחינה תעסוקתית.

איזה סוגי קורסים ישנם?

כיום ישנם קורסים של 4 שעות ישנם כאלה של 8 שעות, ישנם קורסים של 24  שעות ואף יותר! חברות מקצועיות מבצעות חלוקה של ימים ושעות הקורסים לפי תכנית הלימודים.

חשוב לדעת כי כל קורס מתאים לאוכלוסייה אחרת, החל מקורסים עבור הורים וגננות העוסקות בטיפול בגיל הרך, עד למדריכים, מצילים, שוטרים ושאר אוכלוסיות שזקוקות להדרכה בכל הנוגע לסיוע ומתן עזרה במצבי חירום ובמצבים מסכני חיים.

לסיכום, כדי לדעת כיצד לתפקד בשעת חירום, כמו גם כדי להרחיב את הידע ואף להתמקצע בתחום עזרה ראשונה – יש לבחור קורס עזרה ראשונה מקצועי, איכותי ומותאם אישית לצרכים שלכם.

נ.ב

רפואה טבעית

כאשר אתם חיים חיים רגילים, בית עבודה כלומר בשעה רגילה ולא בחירום ישנו מקום שהוא מקום לחיים בריאים – הנפש. מי שהבין וחקר את מקורותיו ומקורות שופעי ידע אחרים והפך לגדול הרופאים בדורו הוא הרמב”ם. רפואת הרמב”ם ניתנת לכם בחינם לביצוע ע”י קריאה באתר אילמה או לימודי רפואה טבעית בהחלת מובילה עם