עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

קמינים – סוגי הקמינים השונים יתרונותיהם וחסרונותיהם

קמינים הם דרך נהדרת לחמם את הבית שמקורה עוד בימי קדם. השימוש בקמינים נפוץ בכל העולם מזה מאוד שנים וישנם סוגים שונים של קמינים הנמצאים בשימוש גם היום.

קמינים הם חלק חשוב בעיצוב הבית ומספקים אווירה יפה לבית. אבל, לא כל הקמינים זהים. ישנם סוגים שונים של קמינים עם סט משלהם של יתרונות וחסרונות.

הסוג הראשון הוא קמין גז. קמינים אלה משתמשים בגז טבעי או פרופאן כדי ליצור חום ואור. קמינים מסוג זה מתאימים לאנשים שלא רוצים להבה פתוחה בבתיהם מכיוון שהם לא יפיקו עשן או חלקיקי פיח שעלולים להזיק לבריאותכם. החיסרון, קמינים מסוג זה יכולים להיות יקרים יותר מאשר אפשרויות אחרות מכיוון שהם צורכים יותר אנרגיה מאשר אפשרויות אחרות כמו קמין עצים או אח חשמלי

הסוג השני הוא קמין עצים הידוע גם כמסורתי

קמיני עצים הם דרך מסורתית לחימום. הם קיימים כבר מאות שנים ושימשו ברוב הבתים.

בעבר אנשים נהגו לשרוף עצים באח כדי לחמם את ביתם. ברוב המקרים, העץ נאסף מיערות סמוכים או מהחצר האחורית שלהם. כיום, אנשים משתמשים בגז, חשמל או דלקים אחרים כדי לחמם את בתיהם במקום עצים.

מהם סוגי הקמינים הקיימים ומה יתרונותיהם? מה חסרונותיהם?

קמין עץ

קמין עץ מומלץ ברמת היצור הגבוהה ביותר הוא הקמין המוכר לכולנו בו בוערים אט אט בולי עץ, קול פצפוץ קל נשמע וריח נעים מתפשט באוויר. קמינים הפועלים על עץ עשויים לרוב כתא גדול מעליו ארובה המאפשרת יציאת עשן וכניסת אוויר. יתרונותיו של קמין עץ הם בעיקר ביכולתו לחמם חללים גדולים בזמן קצר וכן ביצירת האווירה המיוחדת לקמין מסוג זה. קמין עץ נחשב לאקולוגי מאוד שכן הבערה היא של חומר טבעי וכיום ניתן אפילו לרכוש בולי עץ העשויים שבבים וקטון ממוחזר.

החיסרון של קמין עץ הוא בבניה והתקנה מורכבת ויקרה יחסית וכן בכך שיש לתחזקו ברמה גבוהה.

קמין גז

הפופולאריות של קמינים הפועלים על גז היא פועל יוצא של פיתוחים טכנולוגיים בתחום וכן של חשיבה סביבתית מפותחת. קמינים אלו מחוברים למערכת הגז הביתית או פועלים כמערכת עצמאית ולמעשה מכילים תא בו להבות בדומה ללהבות בכיריים הביתיים. קמיני גז לחימום מרגש ועוצמתי מגיעים בשלל צורות ועיצובים כולל עיצובים מודרניים מאוד וחדשניים. ניתן לרכוש קמינים אלו כיחידות עומדות או יחידות הבנויות אל תוך הקיר המדמות קמין עץ או בעיצובים אחרים. הקמין נחשב ליעיל וקל להפעלה. היתרונות הם המחיר הזול יחסית לקמין עץ וכן התקנה פשוטה יותר, שימוש בגז לאומת נפט (בהמשך) ובטיחות גבוהה.

החיסרון בגדול של קמינים אלו הוא שאת תחושת האוטנטיות של קמין עץ קשה מאוד להעביר באמצעים אחרים.

קמין נפט

קמין הנפט פועל באופן דומה לזה של קמין גז ומורכב מתא בו בוערת להבה ודלת זכוכית. שלא כמו קמינים אחרים, כאן אין צורך בחיבור ארובה. קמין נפט נחשב לזול יותר מן השניים האחרים והתקנתו פשוטה יחסית. החיסרון של קמין נפט הוא תחזוקה מורכבת יחסית לקמין גז.

חיסרון נוסף הוא עצם השימוש בנפט והבערתו לצרכי חימום, פעולה שנחשבת ללא “ירוקה” בעליל.

שורה תחתונה – סוגים שונים של קמינים

השורה התחתונה היא שיש הרבה סוגים של קמינים. ישנם קמיני גז, קמיני עץ, קמינים חשמליים וקמינים פרופאן.

תוספות לקמין גז הן בחירה פופולרית מכיוון שהם מספקים את הטוב משני העולמות. הם מספקים את היופי של אח מסורתי ללא הטרחה או הבלגן של צורך לשרוף עצים או בולי עץ.

קמין עצים פופולריים גם מכיוון שהם מייצרים חום רב וניתן להשתמש בהם באזורים בהם לא ניתן להשתמש בגז או בחשמל מטעמי בטיחות.

קמינים חשמליים פופולריים גם מכיוון שהם אינם משתמשים בדלק כלל ובמקום זאת מסתמכים על אספקת חשמל כדי להפעיל אותם.