עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

קניית רכב יד 2

שוק קניית ומכירת רכב יד 2 בארץ היה מאז ומתמיד שוק מאוד פופולרי. קניית רכב יד 2 מאפשרת לכם למצוא רכב טוב ואמין במצב מעולה ובמחיר שווה לכל כיס, מבלי להידרש להוצאות העצומות הכרוכות ברכישת רכב חדש.

 

מדוע כדאי לקנות רכב מיד שניה?

 

לקניית רכב יד 2 יש הרבה יתרונות: ראשית- המחיר. רכב יד 2 זול משמעותית מרכב חדש. נוסף לכך ישנו נטל המס הגבוה המוטל על מכוניות חדשות, ההופך רכישת רכב יד 2 למשתלם הרבה יותר בישראל.

שנית, רכב חדש מאבד מערכו כבר בשנת השימוש הראשונה (כ-27% מערכו) כך שמדובר בהשקעה גדולה שלא בהכרח משתלמת בטווח הארוך. בנוסף, כיום יש מגוון רחב של מקורות ואפשרויות רכישה אשר מקלים מאוד על מציאת הרכב המתאים ומסלול הרכישה המאפשר לכם לעמוד בהוצאה זו.

 

איפה מוצאים רכבי יד 2?

 

קיים היום היצע עצום של רכבי יד 2 לקניה. השיטה הנפוצה ביותר היא לקנות מאנשים פרטיים. הרבה נוהגים לפרסם את הרכב שלהם למכירה באמצעות אתרי אינטרנט ייעודיים ואף בקבוצות פייסבוק מיוחדות לשיתוף רכבים למכירה, ללא מתווך. קיימת גם כמובן האופציה הוותיקה והמוכרת של לוחות מכירה בעיתונים, אך התפוצה של העיתונים נמוכה יותר וההיצע שמופיע בהם לא מתקרב לזה המפורסם באתרי האינטרנט, בעיקר בגלל שהפרסום באינטרנט לא כרוך בתשלום ואילו בעיתונים כן.

 

אופציה נוספת היא רכישת רכב יד 2 ממגרשי מכוניות. במגרשי מכוניות ישנו מלאי רחב של מכוניות יד 2 מסוגים שונים (פרטיים ומסחריים) הנמכרים על ידי בעל המגרש. מגרש רכב יד 2 מספק תצוגה מגוונת יותר מכל שיטה אחרת ומאפשר להשלים את כל תהליכי האיתור, הבחירה, הבדיקה והמשא ומתן, באותו יום ובאותו מקום. לעיתים ניתן למצוא מגרש רכב ובו לכל אחת מהמכוניות המוצעות למכירה, קיים כבר טופס בדיקה עדכני, החוסך לכם הוצאות מיותרות וטרחה רבה. אם בחרתם לקנות רכב ממגרש מכוניות חשוב לבחור במגרש מכוניות ותיק, ידוע ומוכר וכן לבצע את כל הבדיקות הנדרשות, כולל בדיקת בעלות, עיקולים או שיעבודים על הרכב.

 

אפשרות נוספת היא רכישת רכב דרך חברות ליסינג המוכרות רכבי יד 2 שיצאו מליסינג. במקרה זה הרכבים שתמצאו הם רכבים יחסית חדשים ופופלריים מאוד, מחברה מוכרת ומסודרת, כשהרכב שהיה בליסינג הוא רכב שעבר טיפולים שנתיים וקיבל טיפולי תחזוקה ברמה גבוהה ומה שלא פחות חשוב – היסטוריית התאונות והתיקונים שלו ידועה ושקופה לקונה.

 

תהליך רכישת רכב יד 2 יכול להיות מעט יותר ארוך ומייגע מרכישת רכב חדש, אך תהליך זה יכול לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים ולהוזיל משמעותית את מחיר הרכב. שוק הרכבים מיד 2 מלא בהזדמנויות מעולות וזה רק עניין של סבלנות עד שתמצאו את הרכב שחיפשתם.