עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

רו”ח אלון ברוידא- יחסים עם איש עסקים או ידועים בציבור?

“בשנים האחרונות אני מקיימת מערכת יחסים קרובה עם גבר גרוש בשם רמי,” פנתה אלי לפני שנים ידועה בציבור של איש עסקים אמיד. “אנחנו חיים ביחד וטוב לנו, אבל אני נתקלת בהתנגדות מצד ילדיו שחוששים שאקח להם את הרכוש. כיצד אני יכולה ליצור מצב שבו זכויותי יישמרו וגם ילדיו של רמי יישארו רגועים?”

אלון ברוידא מוסיף- נושא הזכויות של ידועה בציבור הוא נושא עתיר אמוציות ופחדים של כל הצדדים המעורבים. הבעיה העיקרית היא החשש משינוי מצב חד־צדדי על ידי אחד השחקנים: הגבר החושק בידועה בציבור; הידועה בציבור שמבקשת למצוא מישהו רציני לחיות איתו,

ואם אפשר גם להתחתן איתו; הגרושה שלפעמים מקווה ורוצה לחזור לאבי ילדיה, ולפעמים רק דואגת שזכויותיהם של ילדיה לא ייפגעו כתוצאה מכניסתה של שחקנית חדשה למשחק; הילדים שמפרגנים לאביהם, אבל חוששים מאובדן הרכוש ומפגיעה באיכות חייהם בהווה ובעתיד; בני/בנות הזוג של הילדים שהתחתנו עם בן או בת לאבא עשיר ופתאום מוצאים עצמם במצב שחלק מהרכוש עובר לידיים בעלות אינטרסים אחרים — בני משפחה נוספים שמצטרפים לחלוקת העוגה.

ידידה של גבר המבקשת למסד את קשריה איתו, צריכה לשאוף לנישואים. מעמדה של ידועה בציבור הוא בדרך כלל חלש יותר ממעמדה של אישה נשואה כדת וכדין. אם מסיבות שונות נושא הנישואים אינו רלוונטי, רצוי שמי שרואה את עצמה כאישה של הגבר שלה — תעגן את זכויותיה ותחזק אותן ככל האפשר.

עיגון הזכויות יכול להתבצע בכמה דרכים: הדרך הראשונה היא תחזוק הזוגיות בהרבה יחס ואהבה, שהם הבסיס לכל מערכת זוגית ולרצון להמשיך אותה. יחס חם ואהבה הם שיוצרים מערכת זוגית והופכים אותה למערכת ממוסדת. יחס חם ואהבה כדאי לתת לא רק לבן/בת הזוג, אלא גם למי שקרוב וחשוב לו — ילדים, האישה הקודמת, הורים, אחים, אחיות וכל אדם אחר שחשוב לו.

מי שחכמה מספיק להשקיע בסביבתו של בן זוגה ולכבוש את לב הקרובים, תקל עליו בבואו להגיע להסדרים איתה. מי שתילחם בבני המשפחה שלו עלולה להפסיד את המערכה כולה, אם בן הזוג ירגיש פגיעה בקשריו עם ילדיו ועם נכדיו.

דרך שנייה היא עריכת מסמכים בהסכמה כמו ייעוץ משכנתא בדיוק— הסכם ממון, הסכם זוגיות, הסדר חיים משותפים, וכל מסמך בשם דומה שייתן ביטוי לקשר בין שני בני הזוג ולכוונותיהם הרציניות לגבי מערכת היחסים ביניהם, תוך כדי קביעת הזכויות הרכושיות של כל אחד מהם.

יש לזכור שמסמכים כתובים יכולים לעבור מקצה שיפורים במהלך השנים, כך שגם אם ההסדר הראשוני אינו מושלם, הוא עדיין בסיס לשיפורים בעתיד.

דרך נוספת היא הענקת מתנות במהלך החיים. גם אם אין הסדר כתוב, ניתן לערוך הסדרים לגבי נכסים ספציפיים: תכשיטים, רכב, כסף, דירה, זכויות בנכס. גם עובדות שמעידות על שיתוף, כגון ילד משותף, מגורים משותפים, חשבונות משותפים — יסייעו לשמירה על זכויות הידועה בציבור בעתיד.

ככל שמערכת ההסדרים בין בני הזוג נערכת בשלב מוקדם יותר ומובאת לידיעת בני המשפחה בשלב מוקדם, כך קל יותר לבני הזוג לעבור את משוכת ההתנגדות המשפחתית.