עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

תו חניה לנכה – גם לחולי אגורפוביה

מאת Bodilyinjuries

אגורפוביה אינה מחלה מוכרת ושכיחה כמו סרטן או נכות פיזית בולטת אחרת ולכן אנשים רבים לא יודעים שהיא יכולה לזכות בתו חניה באותה מידה שבה מגיע תו חניה לנכה.

נכות ידועה בדרך כלל כמגבלה פיזית בולטת שקשה לפספס ולכאורה ברור לעין מדוע אותו אדם מתקשה וזקוק להטבה והקלה בנושא חניה, בניגוד לחולים אחרים שלא רואים עליהם את הקושי הפיזי מיד. כמו למשל במקרה של אגרורפוביה.

אז מה היא אגורפוביה בכלל? אגורפוביה (או בשמה העברי בעת חוצות) הנה הפרעה נפשית המסווגת כהפרעת חרדה חמורה. המונח, שמורכב מן המילה היוונית אגורה (כיכר השוק) ופוביה (פחד כרוני מוגזם ולא פרופורציונלי או הגיוני) נטבע לראשונה במאה ה-19 על ידי פסיכיאטר גרמני שהניח שמקורה של החרדה הוא פחד מקומות פתוחים והומי אדם, אך למעשה אגרופוביה יכולה להיות גם פחד ממקומות סגורים או משהיה מחוץ לבית לבד.

ההגדרה המדויקת יותר כיום להפרעה זו, היא חרדה ממצב שקשה להחלץ ממנו או לקבל בו סיוע במקרה הצורך. לכן חרדה זו יכולה לכלול גם נסיעה בתחבורה ציבורית, עמידה בתור ארוך או קהל צפוף וכן הלאה.

תו חניה הניתן לנכה, הוא חובה והכרח גם ללוקים בהפרעה זו. אגורפוביה יכולה להחשב כנכות לכל דבר, נכות נפשית המפריעה ומקשה על התפקוד היומיומי ההכרחי לקיום שגרת חיים תקינה ויעילה. אם אדם נתקף חרדות קשות ופאניקה לא פרופורציונלית במצבים בהם הוא הולך ברחוב שלפתע עלול להפוך רועש, הומה וצפוף, זו עלולה להיות סכנה לו ולסביבתו.

מאותה סיבה, כמעט ואין סיכוי שאנשים הסובלים מהפרעה זו ירצו או יצליחו להשתמש בתחבורה ציבורית וזו עלולה להיות מגבלה קשה ביותר מבחינת תפקוד יומיומי, הגעה וחזרה מהעבודה וכן הלאה. רכב פרטי עם תו נכה יכול ליצור את השינוי המשמעותי בחייהם של אותם אנשים שכמעט ואין להם דרך אחרת בטוחה ושלווה לחיות את חייהם.

באופן כללי, אנשים הסובלים מאגורפוביה כמעט ולא יוצאים מבתיהם בסופו של דבר. רק אם העניין הוא הכרח, כמו למשל טיפול רפואי או עזרה כלשהי, הם ככל הנראה יצאו החוצה בליווי או השגחה של מטפל/ת או בן משפחה. תו חניה לנכה כמו גם לסובל מלקות נפשית חמורה, הוא עניין שיכול לעשות הבדל של שמיים וארץ.

מעבר לשיפור והקלה במצב הרפואי עקב יציאה אל הטיפולים וקבלתם יותר בקלות, זה אף יכול להציל חיים. אנשים הנתקפים פאניקה קשה, פחד עמוק וחרדות באמצע רחוב או סמוך לכביש עלולים לחוש דיסאוריינטציה, בלבול וערפול חושים ולא תמיד להתנהג בצורה הבטוחה ביותר להם ולסביבתם.

כשנמצאים בחוץ על מנת להביא אנשים הסובלים מהפרעה זו לטיפול שהם זקוקים לו, כדאי לדרוש את התו המאפשר חניה קרובה ככל האפשר ליעד וכמה שפחות התברברות מסוכנת ומסכנת ברחובות.

תו נכה – מי רשאי לדרוש את זה?

מאת: Dudish

דודי שרון - אסטרטגיה שיווקית וקידום אתרים אורגני. |