עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

תכנון אדריכלי ועיצוב פנים

“אף בית לא צריך בשום אופן לעמוד על גבעה או על שום דבר אחר. הוא צריך להיות חלק מהגבעה. להשתייך אליה. הגבעה והבית צריכים לחיות יחד, כשכל אחד מהם משלים בשמחה את האחר”.  פרנק לויד רייט

שני חלקים של אותו השלם

נהוג לחשוב שבבניית בית ראשית נפגשים עם האדריכל מתכננים את הבית ורק לאחר שהבית מוכן נפגשים עם מעצב הפנים ומעצבים את הבית לטעמנו.

למה בעצם? ישנו קשר ישיר בין תכנון אדריכלי ובין עיצוב פנים, קשורים אחד לשני. האדריכלות היא אמנות הבניה העוסקת בתכנון ועיצוב חללים ועיצוב פנים מתייחס לעיצוב החללים בתוך המבנה ואם מחברים ביניהם כבר בשלב הראשוני ניתן למקסם את שניהם מבחינה אסטתית, פונקציונאלית ואפילו מבחינת העלות.

שיתוף פעולה אמיתי כבר משלב בין האדריכל למעצב הפנים יכול באמת להגשים את החלומות שלכם ולבנות לכם את הבית שתמיד רציתם.

חלונות, וילונות ומה שביניהם

כשאתם יושבים עם מעצב הפנים שלכם אחד הנושאים הראשונים שיעלו הוא הוילונות. לוילונות שתבחרו לבית שלכם תהיה השפעה מהותית על אווירת הבית כולה. וילונות יכולים לתת תחושת חום ורומנטיות או תחושה של עיצוב קר יותר ואופנתי.

ישנו מבחר עצום של חומרים, צבעים וסגנונות לווילונות. ווילונות בד, וילונות מתכת, וילונות עץ ועוד. כל וילון שתבחרו ישפיעו בצורה שונה לגמרי על החלל בו הם נמצאים ועל התחושה שתהיה בו.

כשאתם בוחרים וילון למטבח אתם חייבים להתחשב בחלון אליו הוא מיועד. גודל החלון, אורכו ורוחבו וכמובן המיקום שלו. לא עדיף לתכנן את החלון כך שיתאים בדיוק לאווירת הבית שאתם רוצים ולווילון שאתם מעוניינים לתלות?

אתם מפנטזים על בית עם עיצוב כפרי מודרני עם וילונות ארוכים בהירים ורומנטיים? כדאי לחשוב על הוילונות הרומנטיים שלכם כבר בשלב התכנון האדריכלי כדי לעצב את החלונות בהתאם, מבחינת המיקום הצורה, הצבע והחומר כדי שתהיה לכם בבית בדיוק האווירה שרציתם, בלי צורך להתפשר.

וילונות הם דוגמה טובה ומוחשית לצורך בשיתוף הפעולה בין אנשי המקצוע כבר בשלב הראשוני של התכנון האדריכלי אולם לא רק הווילונות. כל הריהוט, השטיחים והקישוטים שיהיו בבית מושפעים באופן ישיר מהחללים שלו. אם תמיד חלמתם על ספה עגולה בסלון כדאי מאד שתדאגו שלא תהיה לכם שם פינה. אם אתם רוצים מטבח מודרני, עם אי מפואר כדאי מאד שתדאגו שיהיה לו מקום.

אם תדאגו לתכן את כל אלו מראש עם אנשי המקצוע כל שיישאר לכם הוא להתרווח וליהנות מבית החלומות המושלם שלכם.