עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

תמ”א 38 – כללי הזהב לבחירת מפקח

שוקלים לקחת מפקח בניה דיירים לפרויקט תמ”א 38?
ברכותינו.
כנראה שאתם כבר מודעים ברמה זו או אחרת לצפוי לכם במהלך הפרויקט המתוכנן, וכבר יודעים שלא יוצאים לדרך ללא מפקח מטעם הדיירים. מטעמכם.
אז מה חשוב לדעת לפני שבוחרים מפקח בניה? חברת פיקוח בניה תמ”א 38?
כתבנו עבורכם את כללי הזהב לבחירת מפקח בניה בפרויקט תמ”א 38:
•    תזמון – ההתקשרות עם המפקח מומלץ שתיעשה עוד בטרם נחתם ההסכם עם היזם. לאחר שההסכם חתום, קשה מאוד לשנות דברים, ולעיתים הנושאים השונים מנוסחים בכלליות רבה. שני נושאים מרכזיים מלווים את סוגיית התזמון:
1.    המפרט – חברת פיקוח בניה מנוסה ומקצועית, תספק לכם מפרט עב כרס, שמשאיר מעט מקום לפרשנות. מפרט שלא צורף במועד החתימה על ההסכם, קשה לשנותו ולהוסיף ולפרט לאחר מכן.
2.    התקציב – כחלק מההסכם יש לוודא מוגר תקציב בתקציב הפרויקט לפיקוח בניה מטעם הדיירים. ולא לחודשיים –שלושה, אלא פיקוח לכל הפרויקט, מתחילתו ועד סופו.
•    ניסיון ספציפי – יש לוודא שלחברת פיקוח הבניה ניסיון ספציפי בפרויקטים מסוג תמ”א 38. לא בפיקוח בניה במשרדים, ואפילו לא פיקוח בניה בבניינים חדשים. תמ”א 38, מהסוגים השונים, זו התמחות בפני עצמה. הבניה במרקם קיים, כאשר הדיירים שוהים בבניין, (או שלא) ו/או פרויקטים של פינוי בינוי, דורשת ניסיון ייחודי, וותק בפרויקטים מסוג זה.
•    עורך דין הוא לא מפקח בניה. עורך הדין ישמור על זכויותיכם המשפטיות, אך בנושאים של פיקוח בניה יש צורך בחברת פיקוח בניה, שתשמור על זכויותיכם ההנדסיות, ובידע הנדסי.
•    ממליצים – יש לבדוק המלצות וממליצים, רצוי מפרויקטים שכבר נמצאים במהלכם, ואף מפרויקטים שכבר הסתיימו.  
•    אישיות ו”אני מאמין” – יש לפגוש את מפקח הבניה ולהתרשם ממנו אישית . מאישיותו, מגישתו, מנכונותו לעזור במקרים השונים שצצים במהלך הפרויקט, וכידוע תמיד יש כאלו..
הידע והמקצועיות שלנו, יחד עם צבר הניסיון, מביאים לכך שהפרויקטים, מתקדמים באופן חלק יותר. ואפילו פרויקטים שבתחילת הדרך הכילו אתגרים לא מועטים.  
פנו אלינו, ק. אורון ניהול פרויקטים, פיקוח בניה תמ”א 38, מטעם הדיירים, לתיאום פגישת היכרות.