עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

תמ”א 38 תל אביב – מה היתרונות?

בזמן האחרון הציעו לכם בבניין הצעה לתמ”א 38. שמעתם על הפרויקט המון דברים, אך האמת שאתם לא מספיק בקיאים בפרטים הקטנים. אז מה זה אומר תמ”א 38 תל אביב ומהם היתרונות של מהלך כזה? על כל אלו נדבר כעת. 

תמ”א 38 – הסבר כללי על הפרויקט

תמ”א 38 הוא למעשה תכנית מתאר ארצית שמספרה הוא 38. כמו שניתן להבין, במדינת ישראל יש מספר תכוניות מתאר ממוספרות. בתכנית המתאר שמספרה 38 מדברים למעשה על חיזוק מבנים שנבנו לפני שנת 1975. מבנים אלו לא עומדים בתקן של רעידות אדמה קשות ואין להם חדר ממ”ד בתוך הדירה, דבר שכיום הוא חלק בלתי נפרד מהקמה של בניינים. 

תמ”א 38 בעיר תל אביב – מה היתרונות?

לפרויקט תמ”א 38 תל אביב יש מספר יתרונות בולטים מאוד שבגללם הוא הופך להיות כדאי מאוד. 

 

  • חיזוק המבנה הקיים

 

בשנים האחרונות אנו רואים בכל העולם כי יש כל הזמן רעידות אדמה קשות. חיזוק המבנה ישמור עליו גם במצב כזה. מעבר לכך, בניינים ישנים נבנו אחרת ממה שבונים כיום ויש כאלו שנמצאים בסכנת התמוטטות. תמ”א 38 תל אביב יאפשר שמירה על הבניין לעוד שנים אחרי. 

 

  • תוספת חדר

 

בפרויקט תמ”א 38 מוסיפים לכם חדר ממ”ד, דבר אשר מגדיל את גודל הדירה ומוסיף לכם עוד חדר. 

 

  • שיפור תנאי המגורים

 

מעבר לחיזוק המבנה, מבצעים עוד מספר שיפוצים ותוספות המשפרים את תנאי המגורים. בניינים ללא מעלית מקבלים תוספת של מעלית. הלובי הפתוח והמיושן הופך ללובי מודרני וסגור, פיתוח חוץ של תשתיות האזור סביב לבניי וחצר הבניין ושיפור אזורי חניה שכל כך נחוצים בעיר תל אביב. 

 

  • שיפור שווי הדירה

 

דירה שעברה תמ”א 38 תל אביב אוטומטית משפרת את השווי שלה. אם לפני הפרויקט הדירה הייתה נמכרת בעלויות נמוכות ביחס לעיר תל אביב שהינה עיר מרכזית ועלות המבנים בה היא גבוהה מאוד, הרי שלאחר הפרויקט, השווי של הדירה יעלה בהרבה. יש לזכור שהמיקום הוא אותו מיקום תל אביבי יוקרתי וכעת עם בניין משופר. 

 

  • לא עוברים דירה במהלך הפרויקט

 

בפרויקט תמ”א 38 הדיירים א עוברים לדירה אחרת בשכירות. הם נשארים בנכס וכך שומרים על הדירה שלהם. בפרויקטים אחרים של התחדשות עירונית בונים מחדש את הבניין וקיים סיכון. פה לא, אם לא התבצעו שינויים, לא קרה כלום, הדיירים לא מפסידים את הנכס שלהם.