עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

40 מעלות בצל: אלו סוגי סוככים יש בישראל?

עוד מעט הקיץ כאן ורבים שיש להם מרפסת תרים אחר פתרונות הצללה שיאפשרו לשבת בניחותא בחוץ גם בצהרי היום מבלי להישרף. האפשרויות רבות: החל מרשתות צל ועד לפרגולות. הפתרון הפופולארי ביותר בשנים האחרונות הוא סוכך, כזה שניתן להתקין במרפסת וגם בחלונות.

הוא יכול להיות מתקפל או קבוע, ולהגן לא רק מפני קרינת השמש אלא גם מן הגשם בחורף. לכל סוג של סוכך יש מאפיינים ייחודיים משלו שכדאי להכיר על מנת לבחור את הסוג שהכי עונה על הצרכים שלכם. הרי לכם סקירה של סוככים נפוצים בישראל שמתאימים למרפסות פרטיות:

סוכך זרועות – אופציה טובה ולא יקרה לעונת הקיץ

במרפסות רבות תראו את סוכך הזרועות בחודשי הקיץ. מדובר במתקן בעל זרועות שניתן לפתוח ולקפל כאשר יש עליהן בדים המיועדים להצללה. הבדים נושמים ואוויר חודר דרכם כך שבעוד שהשמש לא חודרת, יש תנועה נעימה וקרירה של אוויר. יתרון מרכזי של סוג זה הוא כי מדובר במתקן דיי פשוט, עם עלויות התקנה נמוכות בהרבה מאשר של סוככים קבועים.

יש קשת רחבה של אפשרויות עיצוביות – סגנונות, צבעים, הדפסים, כיתובים וכמובן שגם עיצוב בהתאמה אישית. חשוב לציין שיש אפשרות לשלוט על גודל הפתיחה של הסוככים הללו וכך ליצור צל בדיוק, אבל בדיוק, בשטח הרצוי – רק בחלק מן המרפסת או בכל כולה.

עד כאן הכול נשמע טוב, אבל יש גם חסרון מסוים שכדאי שתהיו מודעים לו – סוכך זרועות נחשב לפחות חזק ועמיד בפני רוחות חזקות. אמנם יש סוככים עם זרועות שעשויות מאלומיניום אבל גם הם לא הכי עמידים. מכאן שסוכך כזה מתאים בעיקר לתקופת הקיץ, ובחורף עדיף לסגור אותו.

סוכך מרקיזה – הכי מתאים לחורף

גם הסוכך הזה פופולארי מאוד בישראל. יש לו צורה מעוגלת וניתן לקפל אותו באמצעות חבל למשיכה או עם מנואלה. הבד הוא שמשונית שהיא חזקה מאוד ועמידה לאורך שנים. היתרון הגדול שלה שהיא מעניקה הגנה טובה מאוד מפני גשם. המרקיזה גם מגן מפני קרינת השמש כך שהוא מתאים גם לעונת הקיץ.

עם זאת, השמשונית אינה נושמת – האוויר אינו חודר דרכה ולכן המרפסת תהיה מוצלת אבל לא תהיה בה תחושה של בריזה. למעשה, יהיה דיי חם ומחניק לשבת בה בקיץ. חסרון נוסף של המרקיזה הוא הצטברות של לכלוך בין השלבים. אבל נקנח עם יתרון משמעותי שהוא העלות הנמוכה יחסית בשביל פתרון הצללה שמתאים בעיקר לחורף לצד עונות השנה האחרות.

סוכך סנטק – הסוכך היוקרתי

הסוכך הזה מיובא לארץ מחו"ל ועלותו יקרה באופן משמעותי לעומת האופציות הקודמות. מצד שני, לסוכך הזה יש איכות גבוהה ומראה יוקרתי ומהודר. לא רואים את הסוג הזה בהרבה מרפסות פרטיות אלא יותר בבתי עסק אבל אם חשוב לכם שהסוכך יתכתב עם סגנון עיצובי מיוחד ששולט בביתכם, ניתן בהחלט להתקין את הסוג הזה.

מדובר בסוכך עמיד מאוד שעושה הצללה מעולה בימי הקיץ וגם מספק הגנה מושלמת מפני הגשם בחורף, אפילו אם תנאי מזג האוויר ממש קיצוניים כמו בימות חמסין או כאשר יש רוחות פרצים. אפשר לשלוט על הפתיחה שלו בעזרת מפסק או שלט, ואפילו אפשר לסגור אותו באופן מוחלט.

הסוכך המשודרג הזה כולל גם מרזב לניקוז מי גשמים ותאורה מובנית שניתן לשלוט בה מרחוק.

לסיכום, מדובר בסוכך חזק ואיכותי במיוחד שישרת אתכם למשך שנים רבות, אבל עלותו אינה מתאימה לכל כיס.

 תריסים חשמליים: הגיעה העת להכיר את תריסי הביטחון

מאת: Dudish

דודי שרון - אסטרטגיה שיווקית וקידום אתרים אורגני. |