עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

5 טיפים כיצד נעבור דירה בצורה מקצועית

במאמר זה נסקור את חמשת הטיפים שיסייעו לכם לעבור דירה בצורה מקצועית ופשוטה.

מעבר דירה לא חייב לערער ולהלחיץ. באמצעות חמשת הטיפים הבאים, תוכלו לעבור דירה בצורה חלקה וללא כאבי ראש מיותרים. והנה רמז לגבי  המוטיב המשותף לכל הטיפים: תכנון וסדר.

כך תתארגנו לקראת מעבר דירה

יש עצות שונות שיכולות לסייע לכם להתארגן לקראת הובלת הדירה קרוב, אולם תוכלו להתכונן לכך גם באמצעות חמשת הטיפים הבאים:

  1. זמן האריזה – אל תארזו מוקדם מדי. לא נעים לחיות בתוך ארגזים ולשמוע בכל בוקר את בני המשפחה שואלים היכן נמצא בגד מסוים או נעל שהם צריכים לאותו יום. מצד שני, אל תחכו לרגע האחרון, אחרת תגיעו בלחץ ליום ההובלה ותדחפו את מה שנשאר לתוך ארגזים בצורה מבולגנת ולא זהירה. תכננו את לוח הזמנים שלכם מספיק זמן מראש, כך שתוכלו לארוז קצת בכל יום והתחילו בדברים שאין בהם שימוש ביום יום.
  2. ארגון ורשימות – ארגנו לעצמכם את המשימות שיש לבצע עד ליום ההובלה, כמו העברת קו טלפון ואינטרנט, סגירת חשבון מים וגז, שכפול מפתחות לדיירים שיבואו במקומכם, הכנת צ’ק לחברת ההובלות, הוצאת כסף מזומן כטיפ למובילים וכו’. כתבו הכל ברשימה וסמנו וי ליד כל מטלה שבוצעה. במקביל, כדאי לנהל רשימה גם תוך כדי האריזה, כמו כמה ארגזים יש סה”כ, מה מכיל כל ארגז וכן הלאה.
  3. חברת הובלות – זכרו שאתם והחברה צריכים לעבוד בשיתוף פעולה, ולכן נסו להקל על עבודתם באמצעות ארגון הבית כך שצוות המובילים יוכל לנוע בקלות. בנוסף, סמנו בפתקים צבעוניים בולטים ציוד שביר ורהיטים שאתם משאירים בדירה ולא מעבירים אתכם הלאה. באותה הזדמנות, בדקו שכתבתם את המילה “שביר” או “זהירות” באותיות גדולות ובולטות על הארגזים הרלבנטיים.
  4. בחירת תאריך – לעתים יש אילוצים, אך במקרים בהם זה מתאפשר, השתדלו לא לבחור תאריך בתקופה עמוסה בעבודה או לחוצה בבית.
  5. התארגנות ליום המעבר – סיימו את כל ההכנות ערב קודם ולכו לישון כמו שצריך כדי לאגור כוחות ליום ההובלה. השאירו לכם בצד תיק עם ציוד אישי כמו פלאפון ומטען, מפתחות ובקבוק מים. בנוסף, אל תשכחו להעמיס על האוטו הפרטי שלכם דברים שחשוב לכם לקחת באופן עצמאי, כמו מחשב נייד או מסמכים מסוימים.

מעבר דירה מקצועי ופשוט, מתחיל בתכנון נכון וביישום חמשת הטיפים שפורטו במאמר זה.