עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

אבחון דידקטי לאחר הצבא – סיפור אישי

סיימתי לא מזמן את שירותי הצבאי, והגעתי למסקנה שלא מעניינים אותי טיולים לחו”ל או דברים מיותרים שיבזבזו מזמני וכסף יקר שאני יכול להשתמש בו למטרות טובות יותר.

אני רוצה להשקיע בעתיד שלי ולכן אני רוצה להשקיע בלימודים, אבל מה הבעיה? התחלתי את הלימודים והגעתי למסקנה שממש קשה לי. בזמן הצבא לא הרגשתי את הקשיים האלו אבל פתאום באוניברסיטה אני מרגישה שאני לא מצליחה לזכור מטלות, מתקשה בניהול הזמן ועוד בעיות נוספות שאני לא זוכרת שהיו לי כאלה מאז הבגרויות בתיכון.

את התיכון הצלחתי לעבור איכשהו, לא כל כך ברור לי איך, אבל עכשיו הקשיים האלו מכבידים עלי מאוד. החלטתי לבדוק את העניין ופניתי למכון אבחון, מסתבר לאחר אבחון ארוך שיש לי לקות למידה. מסתבר שכל השנים האלו הייתה לי לקות למידה אבל היא השפיעה עלי פחות מסיבות כאלו או אחרות או שהלחץ הנפשי שלי בזמן הלימודים באוניברסיטה עשה את שלו והוציא ממני דברים שהיו חלשים יותר.

עם זאת, אני שמחה שפניתי לאבחון דידקטי כי מאז האבחון אני מרגישה שיש לי יותר שליטה על דברים, אני מרגישה שקיבלתי מהמאבחן את הכלים שהייתי צריכה כדי להמשיך ולהצליח, להתגבר על הקשיים ולהגיע להישגים שרציתי להגיע.

אם יש עוד אנשים שמרגישים שיש להם חסימות מסוימות, גם בגיל מאוחר, לא להסס לגשת לאבחון דידקטי גם אם אתם כבר לא ילדים, אתם תתפלאו לגלות כמה זה יכול לעזור.

מאת: גלית האנט

בת 28, חולת טיולים והעשרת ידע. |