עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

אבחון לסטודנט – איפה עושים?

סטודנט? רוצה לבצע אבחון אשר יעזור לך בהקלות והתאמות במהלך הלימודים? ובכן, כל מה שאתה צריך זה לבצע אבחון במכון אבחון מוסמך – ואם אתה זכאי להטבות אלו, אתה תקבל אותם בתוך זמן קצר.

איפה עורכים אבחון?

אבחון לסטודנטים עורכים בכל מכון אבחון. מכוני אבחון מפוזרים ברחבי הארץ – במרכז, בצפון ובדרום. בנוסף לכך, חלק ממכוני האבחון שולחים מאבחנים ומאבחנות עד אליכם בבית.

כמה זמן לוקח לאבחון?

אבחון אורך באזור ה-6 שעות. לפעמים יותר לפעמים פחות. האבחון נערך במקרים רבים במפגש אחד, אך אם הנבדק אינו יכול לשבת לאורך זמן רב אפשר לפצל את האבחון לכמה פגישות.

מה עושים באבחון?

האבחונים השונים נעשים בצורה שונה. בכל האבחונים נערך ראיון עם הנבדק או במידה והוא תלמיד בבית ספר – גם עם הוריו. ישנו שלב של מילוי שאלונים ושאלות שונות שישאלו על ידי המאבחן. במקרים מסוימים יהיו מבחנים ממוחשבים או פגישות עם אנשים מומחים למשל פסיכולוגים ומומחים אחרים בהתאם לצרוך האבחון. האבחונים מותאמים לפי הצורך הנבדק, גילו והסיבה שבגינה הוא פנה לאבחון. נבדק שהתקשה באנגלית יערוך אבחון שמתמקד בהיבט זה בנוסף להיבטים הרגילים. סוגים שונים של אבחונים עושים מיקוד מסוים, למשל בנוסף להיבט הדידקטי, ישנם אבחונים היקפיים שבודקים את הצד הרגשי / נפשי של הנבדק. אבחונים אלו נעשים על ידי פסיכולוגים שהוכשרו לביצוע אבחון או בשיתוף פעולה בין מאבחן לבין פסיכולוג. אבחון זה נקרא אבחון פסיכודידקטי.

כמה עולה האבחון?

מחירם של האבחונים משתנה בין אבחון לאבחון ובין מכון למכון. ניתן למצוא רשימת מכוני אבחון באתר YAR. אשר משווה בין מכוני אבחון שונים.

מאת: רותם שמואלי

אוהב לכתוב מאמרים לכיף בכל מיני נושאים. |