עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

אוכל לכלבים הסובלים מהשמנת-יתר

יש אוכל לכלבים הסובלים מהשמנת-יתר, אל תתנו לכלב אוכל של בני אדם

כלבים הסובלים מהשמנת-יתר הם לא תופעה נדירה במחוזותינו, למרבה הצער. הם כל כך חמודים כשהם רוצים אוכל ומאוד קשה להגיד “לא” לזוג העיניים המתחננות האלו. הם מטים את הראש קצת הצידה, מרוכזים בכל תנועה שלנו כאשר אנחנו אוכלים, גורמים לנו להרגיש חסרי לב אם לא ניתן להם לטעום ולו מעט ממה שאנחנו אוכלים.

איך אפשר לסרב?. זה קורה במשפחות הכי טובות: הילד מגניב את האוכל שלו מתחת לשולחן, בשקט, אל הכלב בזמן ארוחת הערב. או כאשר נותרות לנו שאריות מארוחת הצהריים, אנחנו אומרים לעצמנו שחבל לזרוק אוכל, אפשר לתת את השאריות לכלב.

ולמרות שתסריטים שכאלו קורים בהרבה בתים ועל אף שבאמת ובתמים לא פשוט לעמוד בפני הייצור המדהים הזה, מתן אוכל של בני אדם לכלבים הוא אחד הגורמים העיקריים להשמנת-יתר בקרב כלבים. חייבים לזכור שלא סתם יש אוכל לכלבים ויש אוכל שמיועד לבני אדם.

אוכל לכלבים מבוסס על שנים של מחקר והוא פותח כך שייענה על כל הצרכים התזונתיים והבריאותיים של הכלבים. ואם אנחנו נמשיך לתת להם אוכל של בני אדם אנחנו למעשה מסכנים את הבריאות שלהם ואף עלולים לקצר את חייהם.

השמנת-יתר לא נגמרת בהשמנה גרידא. יש לה השלכות מרחיקות לכת. היא עלולה לגרום להתפתחות של סכרת, לבעיות בלב, לבעיות במערכת העיכול ובמקרים של השמנת-יתר קיצונית אף למוות.

מתן אוכל של בני אדם מפר את האיזון התזונתי של הכלב ומסוכן מאוד, במיוחד כדאי שלא לתת את קבוצת המזונות הבאים (שאגב רבים מהם גם לא כל כך בריאים גם לנו, בני האנוש):

  • מזונות עשירים בסוכר – אסור בשום פנים ואופן לתת לכלב מאכלים שמכילים סוכרים כגון: שוקולד, עוגות, עוגיות, גלידות, סוכריות למיניהן, דגני בוקר ממותקים, שייקים ומילק-שייקים, ענבים, צימוקים וכו’. זה מזיק לכלב, עלול לחולל סכרת והשמנת-יתר וגם מסכן את בריאות השיניים שלו.
  • מאכלים שמכילים שמן – כל התזונאים והדיאטנים מפצירים בנו ללא לאכול מזון שמנוני, וזה נכון גם לגבי הכלבים שלנו. כשם שמזונות אלו מזיקים לנו כך הם גם מזיקים לכלבים. יש להימנע עד כמה שניתן ממתן צ’יפס, בצל מטוגן או שניצלים מטוגנים ובמקביל גם לא להאכיל אותם במאכלים שטומנים בחובם שפע של שומן כמו בשרים עתירי שומן. 
  • מאכלים מתובלים – נכון אנחנו אוהבים לתבל את האוכל שלנו במיני תבלינים שמעשירים את הריח והטעם של האוכל שלנו. אבל הכלב שלנו ממש לא צריך תבלינים, הם מזיקים לו. לרוב הכלבים תבלינים גורמים לבעיות בקיבה.
  • עצמות – אנחנו רואים בכל הסרטים המצוירים כמה כלבים אוהבים עצמות, וזה אולי נראה טוב בטלוויזיה או בקולנוע, אבל בחיים עצמם אין שום מקום לתת לכלב עצמות, בטח לא עצמות קטנות וחמקמקות. הימנעו מלתת לכלב שלכם עצמות של דגים, עוף או אפילו הודו. הן עלולות ליצור גירוי בקיבה, הכלב עלול להיחנק מהן והן אף יכולות לפצוע את הגרון של הכלב.

במידה והכלב שלכם סובל מהשמנת-יתר התייעצו עם הוטרינר שלכם וחפשו אוכל לכלבים שמיועד לכלבים שמנמנים. לרוב מותגי המזון לכלבים יש אוכל ייעודי לכלבים הסובלים מהשמנת-יתר וכדאי לרכוש אותם.

ואל תשכחו העיקר זה הבריאות!

מאת: Dudish

מאמרים מאת דודי שרון - בניית אסטרטגיה שיווקית וקידום אתרים אורגני. קידום אתרים ובניית אסטרטגיה שיווקית מותאמת אישית בדיוק לפי המידות שלכם. מגשי פירות | הידרופוניקה | קוזו | וופורייזר |