עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

איזה מזון נותנים לגורי כלבים?

הוא קטן, הוא חמוד, הוא עדין ורגיש, והוא נמצא בשלב ההתפתחותי הכי חשוב ומשמעותי בחייו. יש לו צרכים ייחודיים, ממש בדומה לתינוק. הוא צריך שגופו יתפתח באופן המיטבי ביותר, כך שכל הפוטנציאל שלו יתממש. לתזונה יש חלק חשוב בתהליך הזה. חשוב לתת לגור מזון לכלבים איכותי ואפשר להסתכל על זה כהשקעה לטווח הארוך. זמן הגידול המהיר ביותר בחייו של הגור קורה בחודשים הראשונים של חייו.

רמת האנרגיה שלו נוסקת עד פי 3 מרמת האנרגיה של כלב בוגר. זאת בגלל קצב ההתפתחות המהיר והפעלתנות הגדולה של הגור השובב. אז איזה מזון כדאי לתת לו? על מה חשוב להסתכל כשעומדים מול המדפים עמוסי המותגים?

כלל ראשון, תוודאו שבמזון שאתם קונים יש מקור חלבון מהחי. עבור גדילה מיטבית זקוק הגור לרמות חלבון גבוהות בהרבה משל כלב בוגר. השרירים שלו מתפתחים, העור והמוח. אז חשוב שבמזון תהיה כמות חלבון רבה ואיכותית, אבל שוב, שהמקורות שלו יהיו מן החי ולא מהצומח כמו תירס, סויה או גלוטן.  כמו כן, הנעכלות של חלבון מן החי גבוהה הרבה יותר מאשר של חלבון צמחי ולכן הוא מסייע יותר לבנייה של הרקמות בגוף.

כפי שאתם מבינים, כלבים לא נועדו להיות צמחוניים…
על מה עוד מסתכלים כשבוחנים את האריזה? שיש בו סידן, מינרל חשוב מאוד במזון גורים. באופן כללי יש דרישה לוויטמינים ולמינרלים באופן שונה בין כלב בוגר לכלבלב בן יומו. הגוף צריך אותם כדי שיתפתח השלד. השלד אגב עושה את רוב התפתחותו בשנתיים הראשונות בחייו של הגור.

חשוב גם שבמזון תהיה רמה אופטימלית של אומגה 6 ואומגה 3 מכיוון שהן מסייעות לעור בריא ולפרווה מבריקה.
עוד דבר שחשוב לדעת – נמצא שהיכולות השכליות של הכלב משתפרות אם המזון מוכשר ב-DHA. זה ישפיע לטובה על היכולות שלו לקלוט מילים חדשות בזמן האילוף, אם תבחרו לאלף אותו.
מעבר לכך, מומלץ לבדוק אם למזון יש נעכלות גבוהה על רכיביו השונים. אם האוכל מתעכל בקלות בגופו של הגור אז כמות ההאכלה היומית שלו תהיה קטנה יחסית לעומת הכמות שהוא יצטרך ממזונות פחות איכותיים.

יש דברים נוספים שצריך לקחת בחשבון בבחירת מזון – למשל שלגור יש שיניים קטנות ומתחלפות. צריך לתת לו גרגרים בגודל קטן, בניגוד לכלבים בוגרים. יש לגור גם קיבה קטנה ולכן ווטרינרים רבים ממליצים לפצל את כמות המזון היומית לכמה ארוחות. המזון צריך להיות מרוכז כי הגור אוכל כמות קטנה יחסית בכל ארוחה.

צריך גם לזכור שכל כלב מתפתח באופן שונה ויש לו צרכים גופניים שונים וייחודים לו. לעיתים הוא רגיש לרכיבים מסוימים, לפעמים סוג הגזע שלו צריך מזון אחר. לכן כדאי להתייעץ עם הווטרינר איזה מזון לכלבים כדאי לתת לו.

נכתב בשיתוף עם מגזין ספץ

מאת: Dudish

מאמרים מאת דודי שרון - בניית אסטרטגיה שיווקית וקידום אתרים אורגני. קידום אתרים ובניית אסטרטגיה שיווקית מותאמת אישית בדיוק לפי המידות שלכם. מגשי פירות | הידרופוניקה | קוזו | וופורייזר |