עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

איך אדע שהגעתי למאלף כלבים אמין?

החלטתם שאתם רוצים לגדל כלב, עד כאן הכל באמת נחמד, אך לכלב יש אופי והרגלים משלו. אילוף כלבים ברמה גבוהה, הוא אחד מהכלים החשובים שיכולים לסייע ולהקל בגידול הכלב שלכם, גם לטובת הכלב, וגם לטובתכם. גבולות ברורים יכולים לפתור לכם הרבה דברים, אך לא תמיד יש לכם הכלים להתמודד עם מקרים של עשיית צרכים של הכלב בבית, תוקפנות כלפיי אנשים, אכילת רהיטים, נביחות ללא הפסקה וכדומה. במאמר הבא נדבר על איך בוחרים מאלף כלבים? למי פונים? וגם ניתן מספר טיפים שיסייעו לכם בבחירת מאלף כלבים מקצועי.

הסמכה וידע, האם הכרחי?

אז כמובן שנבדוק האם למאלף הרלוונטי קיימת ההשכלה והידע. כתיבת צירוף המילים “מאלף כלבים” באינטרנט והגעה למגוון אתרי אילוף, לא בהכרח מעידה על הסמכה פורמלית. מצד שני, חשוב לציין כי מאלף שרכש השכלה לא בהכרח יהיה המאלף שמתאים לכלב שלכם ולכן, ישנם מאלפים שלא רכשו השכלה, אך גישתם והתוצאות אליהם ניחשף תהיינה מקצועיות ואף מועילות. הסמכה פורמלית הוא אחד מהפרמטרים החשובים, אך לא חד משמעיים בבחירת מאלף מקצועי בהגדרתו או אילוף כלבים ברמה גבוהה ולכן, עלינו לבדוק היבטים נוספים.  

מהי מטרת האילוף? ומהי האג’נדה של המאלף?

לפני שנתחיל לחפש מאלף מקצועי, מומלץ להכין רשימה של בעיות/קשיים של הכלב שלכם וכך תוכלו להתמקד ולהגדיר מהי מטרת האילוף. מטרת האילוף חשובה לאפיון מאחר והיא זו שתגדיר את מספר הפגישות ואת משך העבודה של המאלף. אז לאחר שהגדרתם מטרה,, תוכלו להתחיל בחיפוש.

במהלך החיפוש חשוב לעשות עבודת חקר ולהכיר מספר מאלפים ברשתות החברתיות. ניתן להסתכל על קטעי וידאו המראים על תהליך האילוף לדוגמא: סרטונים של “לפני ואחרי” ותוך כדי החיפוש תוכלו להסיק  מהי אג’נדת האילוף של המאלף. קיימים סגנונות רבים של אילוף ולא בהכרח אותם סגנונות יתאימו למטרת האילוף הנחוצה לכם ולכלב שלכם.

 בררו האם המאלף דוגל בשיתוף פעולה עם הבעלים וביצירת הקשר עמו, בדקו האם אתם מרגישים חופשיים לשאול שאלות ולהביע את דעתכם מולו. היבט נוסף וחשוב הוא, שמירה על קשר עם המאלף לאחר סיום האילוף, חשוב שתרגישו שיש למי לפנות כאשר נתקלתם בבעיה בשנית ויש מי שידריך וישמע אתכם.

המלצות /ביקורות– חפשו המלצות וביקורות לכאן או לכאן, זה יסייע לכם וייתן לכם חותמת מאנשים פרטיים שיצאו מרוצים או לחלופין פחות.  המלצה טובה בהחלט יכולה לתת לנו את הגושפנקא לעבודת החקר שעשינו ושאכן אנשים נוספים יצאו מרוצים ושמדובר באילוף ברמה גבוהה.