עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

איך לבחור מוצרי חשמל?

בשנים האחרונות הפך האינטרנט לאופציה הנוחה ביותר לקניית מוצרים. ניתן להשוות בקלות בין מחירים ומידות של מוצרים שונים כמעט מבלי להתאמץ ובלי לקום מהמיטה. אבל אם אתם מעוניינים בקניית מוצר חשמלי, יש לעשות זאת ברצינות וביסודיות על ידי השוואה בין הפרמטרים החשובים בקנייה מכיוון שמדובר בהוצאה לא קטנה ברוב המקרים ובהתחייבות לכמה שנים. בכדי לוודא שאתם אכן בוחרים באופציה המשתלמת ביותר עבורכם, הכנו לכם כמה טיפים והסברים שיעזרו לכם.

השלב הראשון הוא בחירת האתר המתאים. ניתן למצוא באינטרנט אתרים רבים להשוואת מחירים ומאפיינים של מוצרי חשמל כמו זאפ או פריס ביי שעושים את רוב העבודה בשבילכם. ניתן גם להשוות באופן עצמאי באמצעות האתרים של חברות החשמל אך זוהי דרך הרבה יותר מעייפת שתיקח לכם הרבה זמן.

השלב השני הוא שימוש במאפיינים המתאימים. העין של רוב הצרכנים בישראל תופסת קודם את מחיר המוצר אך יש לשים לב למאפיינים אחרים שלא פחות חשובים מהמחיר. המאפיין שאולי הוא החשוב ביותר התאמה לצורך שלכם, הרבה פעמים אנחנו בוחרים מוצר בגלל כל מיני חידושים ופיצ’רים שתופסים לנו את העיניים. במידה והמוצר עונה לצרכים שלכם ומכיל דברים שאתם לא צריכים, מומלץ לבדוק עוד מוצרים בכדי להבטיח מחיר מתאים והוגן עבורכם. במידה והמוצר לא עונה על הדרישות שלכם וחסרים בו דברים, כדאי לבדוק עוד מוצרים ולא להתפשר יותר מידי רק בגלל המחיר.

מאפיין נוסף שיש לשים לב אליו אחריות. אחריות היא בעצם תעודת הביטוח שלכם כאשר אתם קונים מוצר והיא תספק לכם שקט נפשי ותמנע מכם דאגות הקשורות בזיכויים והחזרים כספיים במקרים שבהם יש בעיה במוצר. הפרטים החשובים ביותר בבדיקת האחריות היא החברה שמספקת אותה ותקופת הזמן בה האחריות תקפה.

הטיפ המומלץ ביותר כאשר משויים בין מוצרים הוא קריאת ביקורות של אנשים. אנשים אשר כבר השתמשו יוכלו לספר לכם על כל היתרונות והחסרונות הקיימים במוצר ובדרך כלל הם צודקים, אך חשוב מאוד לזכור שביקורות טובות על מוצר כלשהו לא בהכרח מבטיחות שהמוצר אכן מתאים לכם ולכן יש לקחת בחשבון גם את שאר המאפיינים לפני שאתם קונים מוצר.