עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

איך להתקין מזגן ללא ידע חלק ב’

עם הסרת המכסים של היחידה הפנימית נשמע את כל הימלטות החנקן מתוכה. זה מהווה עבורינו אינדיקציה שצנרת היחידה הפנימית אכן אטומה וללא פגמים. וככה זה נשמע כשפותחים: פססססססס. לאחר חיבור הצנרת ליחידה הפנימית ניצור בעזרת סרט הבידוד אגד צינורות שיכלול את: צינור הגז, צינור הניקוז וכבל החשמל. את אגד הצינורות נעביר דרך החור שבקיר. ועם טיפה עזרה של אדם נוסף נתלה את היחידה הפנימית על הקיר. לחלופין, אפשר להשחיל קודם את צנרת היחידה הפנימית החוצה, לתלות את היחידה הפנימית, ורק אז לחבר את הצנרת מבחוץ. כל זה תלוי במיקום המזגן ובנגישות. קיבוע האגד לתעלת החיבור מחייב זהירות בשלב קיפוף הצנרת. שבר בצנרת פוסל אותה משימוש. אני ממליץ להדק את מכסה התעלה בסיוע אזיקונים. אפשרות נוספת זה חיבור היחידה הפנימית בעודה תלויה על הקיר. פה זה מחייב אותנו להרחיק את היחידה הפנימית מהקיר ולאפשר גישה לצנרת הגז. כשאנחנו ניגשים לעבודת ביצוע הקדח עם פטישון בקיר לטובת צנרת של המזגן, יש סיכוי שנפגוש בצד השני של הקיר חור הרבה יותר גדול לעומת מה שהיינו רוצים. אוכרו של המקדח אינו מאפשר לנו שמירה על קדחים מקבילים. פתרון אחד לבעיה זה שימוש במתווה עזר שיוצמד לקיר ויהווה מעין שבלונה או תומך לטובת ביצוע הקדחים. אפשר להשתמש במארז פלסטיק עגול לאחר קיצוץ חלקיו הסגורים. המטרה להגיע לקדח בגודל 5 או 6 סנטימטרים. כשיש לנו את המתווה ניעזר בו ליצירת קדחים מקבילים ושדופן המתווה תומכת בנו בשמירה על קדח הקיר. ככה נבצע מספר קדיחות זו לצד זו. אני נוהג להשתמש במקדח בגודל 13 מילימטר ובאורך 40 סנטימטר. את השלמת הקדח המלא נבצע בעזרת איזמל ואיזמל שפיץ. המתחברים לפטישון. שימוש במתווה הזה שבסרטוט יאפשר לנו ליצור קדח אופקי דרך הקיר. אבל למעשה נחוץ לנו קדח היורד קלות כפלי מטה. וזאת כיוון שיש לנו עניין שהמים המגיעים לצינור הניקוז יתמלאו כלפי מטה וגם כיוון שגשם מכה בקיר החיצוני. יצירת שיפוע יורד מבפנים החוצה יחסוך מאיתנו את סימני הרטיבות בתוך החדר. כדי ליצור קדח יורד קלות יש להתאים את המתווה שאנחנו מכינים ככה שימצא בשיפוע. הכנת מתווה משופע זו לא בעיה גדולה. אני מדגים בסרטון חיתוך סער. זה מתווה להדגמה בלבד. כי הוא בקוטר גדול מידי ודופן לא ממש יציבה. השלב הבא זה הצבת היחידה החיצונית מחוץ לבית. אם על הרצפה, על תושבות יציבות שלא יאפשרו ירידות או על גבי קונסולה. עכשיו הגיע שלב חיבור הצנרת ליחידה החיצונית. טרם החיבור יש להסיר את המכסים שעל ברזי היניקה והדחיסה. לטובת כך, נסיר את המגן בצד היחידה החיצונית ובעזרת מפתח שוודי נפתח את המכסים. חיבור צינור היניקה- הידוק האום- חשוב לבצע את הידוק האום ברגישות. חיבור צינור דחיסה- הסרת הפקק, הסרת מכסה הברז, הידוק האום, פתחית מכסה הברזים, פתיחת מכסה הונטיל.

כמו שאמרנו בפרק הקודם- אם אתם מסתבכים תפנו לטכנאי מזגנים ברחובות.

עכשיו, כסיימנו לחבר את הצנרת ליחידה החיצונית וליחידה הפנימית נשאר לנו לשחרר את הגז הכלאו ביחידה הפנימית כך שיזרום בין 2 היחידות.

המשך יבוא בחלק ג’