עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

איך משלבים אימוני כוח עם אימונים אירוביים?

פעילות גופנית יכולה להועיל לנו בהמון היבטים, בין אם מטרתנו היא לחטב את גופנו או לרדת במשקל או שמטרתנו היא בכלל להיות בריאים יותר. סוגי האימונים השונים מביאים לתוצאות שונות, במידה ונתמקד בסוג אימון אחד, נקבל את היתרונות הספציפיות של אותו אימון. חשוב להבין ששילוב נכון של סוגי האימונים הוא תמיד יתרון גדול יותר עבורנו מכיוון שכך נוכל להשיג תוצאות מקסימליות ולגעת ברוב ההיבטים. במאמר זה נפרט מהם אימוני כוח ומהם אימוני אירובי, וכיצד נכון לשלב ביניהם לפי מטרותינו האישיות. היכרות עם האפקט שמייצר כל אימון, תסייע לנו להבין מה לפני מה ומה נכון לנו יותר.

אימון כוח והשפעתו

אימון כוח הוא אימון שמפעיל את השרירים שלנו למשך זמן יציב ויוצר התנגדות לשריר בדרך כלל על ידי שימוש באביזרים שונים כמו משקלים או טי אר אקס. התמדה באימוני כוח יביאו לחיזוק ופיתוח מסת השריר שלנו. ובהיבטים רפואיים יותר, הוא עשוי לשמור על המפרקים והגידים שלנו ולהפחית כאבי גב. ובכן, מעבר לפיתוח ויזואלי של מסת השריר, חיזוק השרירים שלנו עשוי לייצר אפקט יום יומי בחיים שלנו מאחר ועצם היתרון שבחיזוק השרירים יביא לחוזק פיזי גדול יותר אשר יסייע לנו במטלות היום יום. מומלץ לבצער אימון זה עם מאמן כושר.

אימון אירובי והשפעתו

 אימון אירובי הוא אימון שבו נפעיל קבוצת שרירים גדולות למשך זמן ממושך וארוך יחסית. פעילות אירובית יכולה לבוא לידי ביטוי בצורות שונות כמו: שחייה, ריצה, ספינינג, ריקוד, קפיצה או הליכה ממושכת והיא מעלה את הדופק, מפעילה את קצב הלב שלנו, קצב הנשימה ומזרימה את הדם. אימוני אירובי מסייעים לירידה באחוזי השומן ובפיתוח סיבולת לב ריאה ומסייעים רבות בהפחתת מתח וחרדה ומשפרים את איכות השינה שלנו.

 

אז מהו השילוב היעיל ביותר בין האימונים? מה קודם למה?

ובכן, מחקרים מראים ששילוב אימוני כוח עם אימוני אירובי מומלצים וניתן דרכם להגיע לתוצאות מקסימליות, אך יש לשים לב מה קודם למה וזאת על מנת לא לעכב את אותן השפעות של האימונים השונים להתרחש בגופנו.

הדעה הרווחת כיום, היא שהתהליכים הפיזיולוגים שמתרחשים לאחר אימון כוח לא נפגעים וממשיכים להתפתח בגופינו, גם כאשר עשינו פעילות אירובית לפני כן, מאחר ואותו עיכוב שמייצר האירובי הוא מינורי ונמשך מספר דקות בלבד ולכן לא פוגע בתהליך בניית מסת השריר.  

כלומר, הדרך הנכונה כדי לפתח מסת שריר ובד בבד לרדת במשקל היא לשלב בין השניים באופן הזה.  

 

תגיות: