עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

איך מתנהל שיעור אימון כושר אישי?

רבים מאיתנו יודעים מהו חדר כושר. רבים מאיתנו ביצעו אימונים בחדר כושר באופן עצמאי. והנה הגיע הרגע שבו אתם מעוניינים לקחת את שירותיו של מאמן כושר אישי. מכיוון שאף פעם לא נעזרתם במאמן כזה, הרי שאתם וודאי לא יודעים איך מתנהל שיעור בסגנון. במאמר הבא נסביר איך מנהלים אימוני כושר אישיים.

  1. מפגש ראשוני עם המאמן להכרות

השלב הראשון של אימוני כושר אישי הוא קודם כל להכיר את המאמן שמולו תעבדו. זה הרגע להבין מהו הרקע שממנו הוא מגיע? אילו אימוני כושר הוא מציע? האם הוא מציע מגוון אימונים או אימון יחיד? כל אלו הם חלק בלתי נפרד מההכרות שלכם עם המאמן.

  1. הגדרת מטרות וזמן

השלב הבא הוא הגדרת המטרות. אתם תספרו למאמן הכושר מהן המטרות שלכם והוא יתאים עבורכם את האימון המתאים. כחלק מההתאמה הוא יסביר מה זמן האימון הראוי כדי להגיע אל המטרה שלכם, תוך כמה זמן תוכלו להגיע אליה, ואיך זה אמור להתחלק מבחינת סוגי האימונים. על מנת שתבינו את סוגי האימונים השונים, הנה מספר סוגים שכדאי להכיר:

  • אימון אירובי

אימון אירובי הוא אימון שעובד על שריפת קלוריות. בדרך כלל אימונים אלו משולבים על מנת להוריד מסה גדולה במשקל. אם עושים את האימונים האלו באופן נכון ובשילוב של תזונה היוצרת גירעון קלורי, מגיעים לירידה במשקל. אימונים אלו לכשעצמם לא יכולים להיות בלבד ויש לשלב עימם עוד סוגים של אימונים על מנת להגיע לכושר אמיתי ולמטרות ספורטיביות.

 

  • אימוני כוח

אימוני הכוח הם האימונים המשלימים של האירובי. אימונים אלו פועלים על השרירים ומחזקים אותם. ללא חיזוק של שרירי הגוף, לא ניתן להגיע באמת לירידה איכותית במשקל. שרירים חזקים ופעילים שורפים הרבה יותר, גם בזמן מנוחה ולכן הם חשובים לירידה במשקל, חיזוק הגוף וחיזוק היציבה.

 

 

  • אימונים פונקציונאליים

אימונים פונקציונאליים הם אימונים המשלבים גם אירובי וגם כוח. יש מאמני כושר שדוגלים באימונים אלו ובאימון אחד של שעה עד שעה וחצי, מבצעים גם אירובי וגם כוח. אימונים אלו בעיקר מתאימים כאשר מדובר באנשים שאין להם הרבה זמן לבצע פעילות גופנית בשגרה.

 

לסיכום, כל אימון כושר אישי תמיד יתחיל בהכרות אתכם והגדרת המטרות שלכם. לאחר שתדעו מה המטרות, יהיה קל להתאים לכם את האימונים הנכונים. כמו שהבנתם יש מספר סוגים של אימונים, התאמה נכונה תביא להשגת המטרות.