עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

איך תוכלו להפוך את הדירה שלכם לבית החלומות שלכם?

כל הזמן חלמתם להגיע לכאן – לשלב שבו הסתיימו החיפושים, נקבעו ריביות המשכנתא, כל הבירוקרטיות הסתיימו, והמפתח לדירה שלכם, דירה בבעלותכם ממש, נמצא בידכם. דווקא עכשיו כשהחלום מתגשם הלכה למעשה, אנחנו נוטים לראות את דירת החלומות שלנו כפי שהיא באמת – ככל הנראה לא ממש זו שחלמנו עליה. בשלב זה מתחיל מסע חדש לגמרי – הפיכת הדירה שלכם לבית חלומותיכם

מסע חדש

השלב הראשון הוא לדמיין, באמת. כדי להתחיל במסע צריך לדעת מהו היעד שלנו ובמסע הזה, אנחנו רוצים לדעת לאן אנחנו שואפים להגיע. אבל לא תמיד החלומות של מי שאינו בעל מקצוע בתחום, הם כאלה שאפשר לתרגם להחלטות עיצוביות. לכן כדאי לפנות בשלב הזה אל אנשי מקצוע, בדיוק כפי שנעזרתם ביועץ משכנתאות, עורך דין מקרקעין, ובמתווך בתהליך רכישת הדירה, בתהליך השיפוץ והעיצוב שעומד לפניכם, כדאי להשתמש בשירותיהם של אנשי מקצוע.

לבד או בליווי מקצועי

אם כך, השלב הראשון הוא לפנות למי שיוכל להבין את הרצונות והחלומות שלכם לגבי הבית שלכם ולתרגם אותם לחומרים, מידות וצבעים. כאשר מדובר בנושאים כמו עיצוב בתים או כמו עיצוב דירות, כדאי לפנות למעצב או מעצבת פנים מומלצת כדי לייצר תכנית ברורה לשיפוץ ולעיצוב שיגרום לכם להרגיש שאתם באמת “בבית”. בעזרת מעצבי פנים בעלי ניסיון, ניתן לקבל מושג גם בנוגע לנושא השיפוץ. לרוב המעצבים והמעצבות יש היכרות עם אנשי בניה ושיפוץ ויכולים לנהל את הפרויקט במלואו.

מנהל פרויקט לכל פרויקט

שלב השיפוץ הוא הראשון וכאן כדאי להתחיל כמובן בבחינת המצב הקיים בדירה ולפי התוכנית המתוכננת – בניית שלבי השיפוץ. אם, לפי התוכנית, שלב השיפוץ הוא מקיף וכולל שבירה ובניה של קירות או החלפה של תשתיות כמו מים, חשמל או תקשורת – כדאי לדאוג למנהל פרויקט כזה, שידע לבדוק את התקדמות השיפוץ, לעבוד עם בעלי מקצוע שונים ולדאוג לעקוב אחר התהליך ולוודא שהכל נעשה לפי התוכנית ולפי הכללים המקצועיים – איש המקצוע המתאים כאן הוא מפקח בניה, למרות שאין דרישה חוקית לשכור מפקח בניה לתהליך שיפוץ, זה מומלץ מאוד.

מי יפקח על הפקחים?

חברת בניה ויזמות מקצועית ומנוסה או מפקח בניה עצמאי יוכלו להיות האנשים שלכם בשטח ולהבטיח שכל שלבי הפרויקט מבוצעים כמו שצריך, גם בתחום התשתיות שאינו נראה לעין אבל משפיע מאוד על החיים בבית ועל איכותם. מפקח בניה הוא בדרך כלל איש מקצוע ותיק בתחום הבניה והוא מכיר היטב את עבודותיהם של החשמלאי, של הרצף ושל האינסטלטור – הוא מכיר את המחירים של החומרים ושל העבודה ויודע מתי וכיצד לבדוק ולוודא שהכל נעשה כפי שהתבקש.

סוף המסע

השלב הבא הוא שלב העיצוב, עליו יכול להיות מופקד המעצב שלכם או מעצב אחר ובסיום התהליך הבית אמור להראות כפי שדמיינתם בתחילת התהליך או דומה לכך כי, כאמור, חלומות ותוכניות בניה לא תמיד מותאמים זה לזה. אבל חשוב ביותר שהבית שלכם, לאחר תהליך שיפוץ ותהליך עיצוב יהיה מקום שבו נוח לכם לשהות ובית שבנוי כך שיוכל לשרת אתכם בנוחות, בבטיחות וביעילות לאורך שנים.

שלב העיצוב מגיע בדרך כלל עד לרמת עיצוב הבית והחדרים וכן בחירה, חלקית לפחות, בכלי בית וברהיטים אבל אם אתם מרגישים שגם מכאן והלאה אתם רוצים סיוע וליווי, יש גם מלבישות בית ומלבישי בית שתפקידם מגיע ממש כעת והם האחראים על הטקסטיל בבית כמו ריפודים, וילונות ושטיחים, על טפטים או צביעה של קירות ואפילו עד לרמת פרטי נוי, עציצים, מכשירי חשמל ותמונות על הקירות. לאחר המסע הארוך הזה, עכשיו תורכם לארוז מזוודות ולעבור לבית החלומות שלכם.