עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

אילו מחלות מטבוליות קיימות?

מחלות מטבוליות הינן מחלות כרוניות הקשורות במערכת העיכול ועוד מגוון מערכות נוספות בגוף המשותפות לה. במאמר הבא נציג מספר מחלות מטבוליות נפוצות.

השמנת יתר

 יש שיגידו שהשמנה היא לא מחלה. אפשר להסתכל על זה משני כיוונים. אדם מלא הוא אינו אדם חולה, אך ככל שעולים במשקל, המדדים בגוף הופכים ללא מאוזנים וזו הבעיה העיקרית. השמנת יתר היא בעיה מטבולית הקשורה במגוון רחב של בעיות, כאשר התוצאה שלהן היא ההשמנה. הבעיה היא לא עצם ההשמנה עצמה או המראה, אלא מדדי הגוף. בהשמנת יתר, מדדי הגוף אינם תקינים והאדם עשוי לראות בבדיקת דם כי יש לו סוכר גבוה, טריגליצרידים גבוהים, שומנים בדם ועוד, אשר מעלים את לחץ הדם ועשויים להביא למצבים בריאותיים קשים, בניהם אירועים לבבים, אירועים מוחיים ועוד.  

סוכרת

עוד מחלה מטבולית שכדאי להכיר היא סוכרת. מחלה קשה מאוד שמביאה עמה המון בעיות וגם סיבוכים שיכולים להביא למוות. הסוכרת פוקדת כיום אנשים רבים, כאשר הדרך להימנע מהמחלה, היא לשנות הרגלים תזונתיים באופן משמעותי, במיוחד כשמדובר בסוכרת מסוג 2, סוכרת שנרכשת עם הגיל. מי שמקבל את מחלת הסוכרת, לא יכול להבריא ממנה, אך הוא כן יכול לאזן את המדדים ולשמור על אורח חיים בריא ללא תסמינים וסיבוכים.

שומנים בדם ולחץ דם גבוה

כחלק ממגוון מחלות מטבוליות שקיימות, יש גם מצב של שומנים בדם אשר מצטברים על דפנות כלי הדם, גורמים להיצרות שלהם וכתוצאה מכך ללחץ דם גבוה. כשלחץ הדם גבוה, הלב פועל במהירות יתרה ובמאמץ, דבר שעשוי להביא לאירוע לבבי ולכן זה מסוכן. כמו כן, כשלחץ הדם עולה מאוד, הוא עשוי לגרום למצבים של אירועים מוחיים. מדובר על מצב של מדדים לא מאוזנים המחייבים פתרון מקצועי וטיפול מהשורש.

איך הכי נכון לטפל במצבים אלו?

הסוד הוא למעשה באיזון המדדים. ואיך מאזנים את המדדים? ברפואה המערבית תמיד יציעו תרופות לאיזון. התרופות אמנם יגרמו לאיזון מסוים, אך לאורך זמן יחייבו את המטופל לקחת מינונים גבוהים יותר. כדי לטפל באמת בבעיה, יש לטפל בה מהשורש. יש לבצע אבחונים נכונים ומדויקים, להבין את שורש הבעיה ולטפל בה באופן טבעי באמצעות מעבר לאורח חיים בריא, הכולל תזונה מאוזנת ומותאמת אישית, שילוב של טיפולי דיקור וצמחי מרפא וגם המלצות לפעילות גופנית מותאמת.