עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

גישור גירושין

רגע לפני שמפרקים את הבית ורצים לרבנות, כדאי לחשוב על גישור גירושין. גם אם בסופו של דבר יוחלט על הפרדת כוחות, לפחות ייעשה הדבר בתבונה

סכסוכים משפחתיים בכלל וסכסוכי גירושין בפרט הם זירת הקרב העקובה ביותר מדם בכל תולדות האנושות. רוב האנשים אינם מצליחים להפריד בין הרגשות העזים שלהם לבין שיקול דעת נבון והגיוני, ומכאן נובעות כל כך הרבה פרשות משפחתיות לא פתורות, וחבל. גישור גירושין נועד כדי לנסות להפחית את המטען הרגשי הכבד שנושאים הצדדים. בצורה כזאת, אם אי אפשר להחזיר אותם לחיות יחד, לפחות אפשר ליישב בעיות נלוות כמו כספים, משמורת, חלוקת רכוש ושאר סוגיות, במיוחד אם יש ילדים. כאשר מגשרים בגירושין לא תמיד זה מסתיים בחזרה אחד לשני, אבל לפחות אפשר להפריד את הכוחות כמו בני תרבות, ביישוב הדעת ובצורה מסודרת ולא אלימה.

הרגשנות לא יכולה להיות בסיס

הרגשנות של כל האנשים מונעת מהם לראות בצורה ברורה ובהירה את טובתם, טובת הצד השני, טובת הילדים וכל צד אנושי אחר שמעורב בסכסוך. גישור גירושין נועד כשרגשות טינה ומרירות מעורבים בסכסוך, לא רוצים לחשוב על הצעד הנבון והנכון לעשות. לשם כך צריך מומחים שידעו לגשר בגירושין בצורה שקולה, סבלנית ואמפתית. צריך לדעת לנטרל מתחים ומוקדי כעס ברורים. המגשרים של בני הזוג או בני המשפחה חייבים לדעת להיות לטובת הצדדים כולם, ולמצוא את עמק השווה ביניהם.

להכיר במציאות

עם זאת, תמיד יהיו כאלה שגישור הגירושין לא יוכל לענות על הצורך הטבעי לקבל צדק שהם מצפים לו, ולכן צריך לדעת בדיוק מהו גישור גירושין. במקרים כאלה רוב העבודה מסתכמת בהבאת הצדדים להכיר במציאות כפי שהיא ונסות להבין שהם לא יוכלו לקבל את כל מה שהם רוצים, אבל הרבה ממה שהם צריכים יהיה שם. במקרים כאלה יש למפות ולתעד את מצב בני הזוג ולהבין בצורה קרה ורציונלית כיצד אפשל לנטרל מטענים רגשיים. זאת כדי שלפחות יוכלו לפרק את החבילה בצורה הוגנת ככל האפשר, ולהמשיך בחייהם גם אחר כך. בגישור יכולים למנוע כמה שיותר נזקים ובעיות שלא ימצאו פתרון בהסכמה אם יגיעו לבית המשפט.