עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

דרור אטרי בדרישה: להרחיב את סמכויות לשכת המסחר

 

דרור אטרי המכהן כיושב ראש לשכת המסחר ירושלים, יוצא בדרישה הוגנת להרחיב את סמכויות לשכת המסחר בקרב בעלי העסקים. לטענת אטרי רק לשכות המסחר שהן מקומיות ונמצאות בשטח יכולות לתת את התרומה המשמעותית לעולם העיסקי, יותר מאשר כל גוף ממשלתי אחר עם כוונות טובות וראויות.

הממשלה הנוכחית נמצאת בתנופת עשייה למען הציבור בכלל ונשמעים הרבה מאוד קולות אשר קוראים לנסות להיטיב עם הקהילה העסקית הישראלית גם כן. אבל חשוב לזכור שהקהילה העסקית היא הרבה מעבר לאנשים שמובילים את המשק ונוסעים עם ראש הממשלה לסין לפתח קשרים עסקיים, המשק כולו מורכב מהרבה מאוד עסקים קטנים ובינוניים אשר מהווים את עמוד השדרה של הקהילה העסקית והם רחוקים מאוד מקרנות הון סיכון שרוצות להיכנס לסין או כדומה.

דרור אטרי, יושב ראש לשכת המסחר ירושלים מסביר את הטענה: ” אני שמח מאוד שהממשלה מחפשת להיטיב עם הקהילה העסקית ומחפשת פתרונות כגון הורדת המעמ שנשקלת לאחרונה, לפחות לפי כלי התקשורת, אבל אני סבור שהפיתרונות הללו למעשה מיטיבים אך ורק עם העסקים הגדולים ממש והם לא באמת משפיעים על המשק כולו.”

אטרי ממשיך: הורדת המעמ בחצי אחוז היא אולי דבר מבורך עבור החברות הגדולות שמשלמות מעמ בעשרות מיליונים, אבל למרבית המשק הישראלי אין שום עניין בהורדת מעמ של חצי אחוז, הדברים שהם צריכים הם הרבה יותר ממוקדים ומקומיים מאשר הורדת המעמ.

לשכת המסחר ירושלים בהנהגתו של אטרי מפעילה עבור העסקים תחת סמכותה הרבה מאוד הטבות שיכולות לתת סיוע משמעותי הרבה יותר מאשר עניין המעמ. חשוב לזכור שמרבית השוק העיסקי מורכב מעסקים קטנים, בינוניים ואפילו זעירים, שאלו עסקים שעובד בהם אדם אחד בלבד. כל העסקים האלו צריכים הלוואות, הכשרות, הטבות מקומיות מהרשות המקומית, ואלו יהיו דחופים הרבה יותר מאשר המעמ. דרורי טוען בתוקף שלשכות המסחר הפרוסות בכל רחבי המדינה יכולות לתת מענה טוב בהרבה עבור בעלי העסקים, מאשר הטבה כללית כל שהיא שמונחתת מירושלים”.

תגיות: