עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

האם יש דרך לרכוש דירה ללא הון עצמי?

אחד הדברים שמפרידים בין אנשים רבים לרכישת דירה הוא ההון העצמי. נשאלת השאלה האם יש דרכים נוספות שבאמצעותן ניתן לרכוש דירה? במאמר הבא נדון בסוגיה הזו.

אילו אפשרויות עומדות בפניכם מעבר להון עצמי?

קיימות כמה אפשרויות לרכישת דירה ללא הון עצמי:

הלוואת משכנתא – בשנת 2022, בנק ישראל הגביל את האפשרות לקחת משכנתא כנגד נכס, אך אין זה אומר שלא תוכלו לעשות זאת. יש כיום מגוון גופים פיננסיים פרטיים שכן מאפשרים לבצע את הפעולה הזו. לעיתים הריביות בפעולה כזו יהיו מעט יותר יקרות, אך זה בהחלט משהו אפשרי.

שותפות – אפשרות נוספת שבשנים האחרונות אנו רואים אותה יותר ויותר היא שותפים. תוכלו לחפש שותפים שיקנו את הנכס ביחד אתכם ותחלקו בהוצאות לרכישה ותחזוקה של הנכס. זו אפשרות לא רעה, רק חשוב למצוא את השותפים הראויים לכם ולחתום חוזה אצל עורך דין עם כל הפרטים הרלוונטיים.

קבלת הלוואה מבעל נכס – אפשר למצוא בעל נכס שירצה להעניק לכם הלוואה כנגד הנכס שלו. זהו מצב פחות מומלץ והוא אפילו מביא עמו סיכונים מסוימים. כל עסקה כזו מחייבת זהירות וגם בדיקה שהכל נעשה באופן כשר וחוקי. אפשר לומר שמבין האפשרויות, זו האפשרות הכי פחות מקובלת והיא אינה שכיחה מאוד.

מה חשוב לעשות כאשר מבצעים אחת מהאפשרויות הללו?

כל האפשרויות מגיעות עם יתרונות וחסרונות. בכל מקרה, תמיד יש לפעול על פי החוק ואם יש צורך, גם להתייעץ עם מומחים בתחום.

יש לרכוש את הדירה מיזם מוכר, כמו חברת סלעית יזמות נדל”ן, אשר לה מגוון רחב של פרויקטים והכל נעשה באופן חוקי ואיכותי.

כל עסקה כזו, יש לבצע מול עורך דין למקרקעין. יש לחתום על החוזה מול עורך הדין וגם לתת לו לבדוק את כשירות העסקה.

בכל מקרה, אם יש לכם קצת הון עצמי, תמיד כדאי להשתמש בו למשכנתא, כי זו הדרך היותר בטוחה. רק אם אתם יודעים שאין לכם סיכוי, במקרה זה מומלץ לשקול את האפשרויות האלו ולעשות החלטה מושכלת אשר לוקחת בחשבון את כל ההיבטים.

לסיכום, יש אפשרות לרכוש נדל”ן ללא הון עצמי, פשוט יש לבצע זאת באופן הנכון ועל פי החוק.