עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

הבנק הפך אתכם למסורבי משכנתא? אתם חייבים את מרטין בוקסדורף

להיות במצב שבו נהיים מסורבי משכנתא, זה ככל הנראה המצב הכי קשה שיכול להיות, לפחות בעולם הפיננסי. במיוחד אם כבר חתמתם על חוזה רכישה או צריכים כסף לסגירת הלוואות. אבל במרבית המקרים, גם אם הבנק סירב למשכנתא- עדיין ניתן למצוא פיתרון שיכול לעזור להשיג משכנתא.

אני רוצה לערוך היכרות ברשותכם. שמי מרטין בוקסדורף- אני מטפל באנשים שהם מסורבי משכנתא, כאשר הדגש הוא כזה: אני לא מטפל במשכנתאות חוץ בנקאיות. אני משיג משכנתאות אך ורק בבנקים. אני לא מבין בקרנות, הלוואות או כל דבר אחר. הדבר היחיד שאני עוסק בו- זה משכנתאות בבנקים.

סורבתם למשכנתא? מה עושים?

הדבר הראשון שעושים זה עצירה קטנה כדי לנסות ולהבין את הבעיה. אני מציע בחום להתייעץ איתי או עם מישהו שהוא מומחה למסורבי משכנתא, כדי להבין את הקושי ומה יכול להיות הפתרון.

שני דברים שיכולים להיות יעילים מאוד, הם בדיקת חיווי אשראי- הבדיקה הזו היא הבדיקה הראשונית שהבנקים עושים כאר בודקים זכאות למשכנתא. הבדיקה הזו היא פשוטה מאוד והיא פולטת תשובה בסיסית ביותר כמו: ירוק ( טוב) או אדום ( רע). בדיקת חיווי אשראי היא הראשונה מבין הבדיקות והיא מסייעת להבין בצורה ראשונית את המצב של הלקוח.

אם הבדיקה הראשונה יצאה חיובי, כלומר ירוק- ניתן להתקדם לבדיקות הבאות ולדעת שהמצב הוא לא גרוע. כלומר, זה עוד לא סוף פסוק אבל המצב יחסית טוב.

הבדיקה השנייה ( דוח נתוני אשראי) היא בדיקה יותר מעמיקה שתסביר לעומק את המצב של האדם בשנים האחרונות. הרעיון בבדיקה השנייה הוא להבין מה הבעיה? כאשר הדגש הוא על מצבים שיש בעיה אבל הדוח הראשון לא מצליח להסביר מה הבעיה. 

דוח נתוני אשראי הוא דבר חדש יחסית, הוא נותן תמונה מאוד רחבה וכמעט תמיד פותר את התעלומה, כאשר לא מצליחים להבין מה הבעיה או מה גודל הבעיה. את הדוח ניתן להזמין בטלפון *6194. בניגוד לפעם, שולחים את הדוח לתיבת המייל, בתוך שעתיים.

אז מה עושים מכאן?

המצב הוא כזה שהבנק כבר סירב למשכנתא או שאתם חוששים שהבנק יסרב למשכנתא. אם אנחנו רואים שחיווי אשראי הוא שלילי והדוח נתוני אשראי הוא מאוד שלילי- התשובה היא מאוד פשוטה, לא מגישים בקשה למשכנתא בכלל, אלא מחכים שהזמן יעבור. זה לא נעים, אבל זה הרבה יותר טוב ממצב שבו מגישים בקשות בכל הבנקים ונשרפים לכמה שנים בגלל זה.

אם חיווי אשראי רע והדוח הוא בינוני:

כאן אנחנו מגיעים למצב שהוא הרבה יותר הגיוני, אם הדוח הוא במצב בינוני ויחסית נסבל, כאן נכנסים לתמונה עוד פרמטרים כמו: מה סכום המשכנתא המבוקש ומה ההכנסות שלכם?

תראו בוא לא נשקר לעצמנו, הבנקים רוצים אנשים שמרוויחים הרבה כסף ומעדיפים אותם שכירים. כמעט כל בנק יהיה מוכן לסלוח על כמה דברים לאנשים שמרוויחים משכורות יפות ועובדים במקומות יציבים. סכום המשכנתא הוא גורם נוסף, אם לקוח עם בעיות מבקש סכום של 500 אלף שקל, זה הרבה פחות מסוכן מבחינת הבנק מאשר משכנתא של 1.2 מיליון לדוגמה.

במצבים שבהם דוח נתוני האשראי הוא בינוני ויש ספק, אני מגיש בקשות למשכנתא רק אם יש הכנסות יפות וסכום נמוך יחסית.

דוח נתוני אשראי סביר:

המצב הנפוץ ביותר הוא כאשר יש בעיות בדוח נתוני אשראי אבל הן בינוניות מטה. חשוב לי להדגיש שגם במצבים הללו, מבחינת האדם מהשורה- לקבל משכנתא בבנק זה כמעט לא אפשרי. אלו כבר מצבים שבהם אני מרגיש מאוד בנוח ויכול להתמודד בקלות, לכן אין שום חשש מסירובי משכנתא.

לכל בעיה או שאלה או התייעצות, אני כאן בשבילכם.

מרטין בוקסדורף- 0508116397 או Maratbok@gmail.com