עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

הסכנה שבחומרים מזיקים לסביבה

זה קורה לא מעט, אנחנו פותחים את העיתון ואנחנו קוראים לצערנו על משפחה שנפגעה מחומרים מזיקים או עובד ששאף חומרים מזיקים בזמן העבודה ואנחנו אומרים לעצמנו “איך הם לא נזהרו…” אבל למעשה לא תמיד יודעים, המשפחה לא בהכרח יכולה לדעת שחומרי הניקיון שהיו בשימוש אצלם בבית הם מזיקים ולפעמים גם העובד לא במידה והוא לא עבר את ההכשרה המתאימה או שה חברה לא דאגה לו לחומרים איכותיים.

השימוש בחומרי ניקוי מסוכנים הוא אסור, אבל לעתים גם חומרים שמאושרים לשימוש עלולים להזיק במידה ולא משתמשים בהם על פי ההנחיות המתאימות. חשוב מאוד להקפיד על שימוש בחומרים איכותיים שמאושרים על ידי המשרד לאיכות הסביבה ולהקפיד על אמצעי ההגנה המתאימים במידה ומדובר בעובדים שנדרשים לעבוד עם החומרים האלו.

אם אתם בעל עסק או בעל דירה שמזמין חברת ניקיון כדי לבצע עבודות ניקיון במשרד או בבית שלך, חשוב מאוד לברר שחברת הניקיון מכשירה את העובדים שלה, שהם וותיקים ומנוסים ושהחומרים איתם הם עובדים הם חומרים איכותיים. אם יש לכם חשש ולו הכי קטן שהחומרים לא איכותיים תבקשו מהם את השמות של החומרים על מנת לברר זאת באינטרנט. תתפלאו לדעת שיש כאלו שמשתמשים בחומרים תוך מודעות לנזק שנגרם רק בשביל לחסוך את הכסף ולקנות חומרים מזויפים או כאלו שלא מתאימים לסוג העבודה.

מלבד הנזק לבריאות, יש גם את הנזק לריהוט עצמו, חומרים שלא מתאימים לרהיטי עץ למשל, עלולים לגרום להם נזק בטווח הארוך, קילופים, שינויים בצבע ועוד נזקים נוספים שיעלו לכם הרבה כסף בעתיד. לכן, אל תתפשרו על הכסף ובטח שאל תתפשרו על הבריאות שלכם ופנו לחברת ניקיון מקצועית שמספקת שירותי ניקיון ללא פשרות.

מאת: רותם שמואלי

אוהב לכתוב מאמרים לכיף בכל מיני נושאים. |