עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

טיפים לשמירה על הדיאטה גם בחג הפסח

חג האביב ממש עוד רגע כאן, כאשר השיא שלו הוא ליל הסדר. מדובר על אחד החגים האהובים והמגבשים ביותר, ומה לעשות – גם אחד החגים הטעימים ביותר. אם גם אתם נמצאים בשיאו של תהליך ירידה במשקל, קחו אתכם לדרך 5 טיפים שיסייעו לכם לצלוח את החג ללא קילוגרמים מיותרים:

1.תכננו מראש את הארוחות שלכם

הטיפ הבסיסי ביותר ואולי גם החשוב ביותר, הוא לדעת לתכנן את הארוחות מראש. מה שגורם להמון אנשים לאכול דברים שהם לא מעוניינים בהם, הוא בעיקר היעדר תכנון. אתם יוצאים לחופשה של כמה ימים או נוסעים לסופ”ש אצל המשפחה? דאגו מראש לפתרונות המזון שלכם, גם אם זה אומר לקחת אתכם ארוחות מוכנות ההולמות את התפריט אליו אתם רוצים להיצמד.

2.אל תוותרו על שום דבר שאתם אוהבים!

הרי זה ידוע שהחגים הם פתח לקילוגרמים חדשים. עם זאת, אין זה אומר שגם אתם צריכים להיכנס לסטטיסטיקה המשמינה. אולי תופתעו לגלות, אך אתם לא צריכים לוותר על שום דבר שאתם אוהבים בחג – מקניידלעך, דרך מצות ועד חרוסת. מה אתם כן צריכים לעשות? לחשב את הקלוריות של ארוחת החג, ובהתאם לתכנן את יתר הארוחות שלכם באותו היום.

3.המשיכו את שגרת אימוני הכושר

העובדה כי אתם יוצאים לכמה ימי חופשה בחג, לא אומרת כי אתם צריכים לנוח ממושכות – אלא בדיוק ליהפך! החופשה שאתם מקבלים היא ההזדמנות שלכם לטפח את עצמכם יותר, בין היתר עם שגרת אימוני הכושר. מאמן כושר אישי בראשון לציון אף ימליץ לכם להתאמן יותר בחופשת החג – כך שתוכלו להתקדם בתכנית האימונים שלכם ופשוט ליהנות מחיזוק גופני ומנטלי.

4.אל תשכחו: ליל סדר יש רק אחד

המון פעמים קל להגיד: “יאללה, זה חג – נאכל כמה שנרצה”. בפועל, החג הוא ערב אחד בלבד – ליל הסדר. במידה רבה, בליל הסדר כדאי מאד שתפרגנו לעצמכם במאכלים שונים, כל עוד אתם אוכלים במידה. עם זאת, השחרור המוחלט בתירוץ כי “בחג מותר”, יכול רק לשים לכם רגל בדרך ליעד הסופי שלכם.

5.הימנעו ממה שאתם יכולים להימנע

ואל תשכחו לרגע: למרות שחג, אין זה אומר שאתם יכולים לאכול את כל מה שאתם רוצים. לפעמים, אתם אוכלים רק מאחר וישנו תירוץ שקל להאיחז בו – החג. אם ישנם דברים שאתם יכולים לוותר עליהם מראש, עשו זאת: החל מלחמניות כשרות לפסח, דרך פחמימות שאינן כלולות בתפריט שלכם ועד מנות גדולות של קינוחים.