עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

יתרונות וחסרונות של קמינים

מההיסטוריה של האדם למדים כי הוא חיפש תמיד דרכים שונות ומגוונות כדי לחמם את גופו וביתו, ראשית הוכנסה מדורת האש לבית, אחר כך נבנה לה מקום מתאים וההתפתחות הלכה והשתכללה עד למבנה הנוכחי של הקמין. קמינים מוסקים כיום באמצעות  גז ,עץ, נפט וסולר ויש גם קמינים חשמליים.

היתרונות הם הדרך המשתלמת ביותר לחמם אזור. החסרונות הם שצריך לנקות אותם לעתים קרובות, יכול להיות יקר, ויש להם סיכון גבוה יותר להרעלת פחמן חד חמצני.

קמינים המופעלים בגז הם בעלי היעילות הגבוהה ביותר אך פולטים רמות לא בריאות של גזים רעילים לאוויר.

קמינים הנפטים מייצרים רעלים מזיקים אך יש להם קצב צריכת דלק מעט נמוך יותר.

קמינים עזים הם אידיאליים למי שלא רוצה לשלם יותר מדי, אבל הם גם יכולים להיות מסוכנים אם לא משתמשים בהם נכון.

קמינים המוסקים בגז

ישנם קמינים איכותיים ברמת ייצור גבוהה המוסקים בגז הבאים כיחידה נפרדת העומדת בפני עצמה וישנם השקועים בתוך הקיר, אחד היתרונות הבולטים בקמינים מסוג זה הוא נוחות התפעול, בעזרת שלט הנוח שלא מצריך קימה, ניתן לשלוט בעוצמת הלהבה והחום. ניתן לקבע את הטמפרטורה של הקמינים  על זו הרצויה. טכנולוגיה זו של כיוון שעון פעילות הקמינים מראש, גם שומרי המצוות בשבת יכולים ליהנות ממנו. יתרון נוסף של קמינים המוסקים בגז, שהגז הוא אותו הגז בו משתמשים במטבח הביתי, כך שלא צריך מקום לאחסן את חומרי הבערה. יתרון לא פחות חשוב הוא שאפשר להתקין קמין גז גם בביתי דירות וזאת משום שאפשר להוציא ארובה דרך קיר חיצוני.

קמינים המוסקים בסולר או נפט

לרוב בנויים קמיני נפט או סולר מיציקת ברזל שאוגרים חום ומפזרים אותו בבית, גם אחרי כיבוי קמינים הם ממשיכים לפלוט חום עוד כחצי שעה. קמינים של נפט או סולר קיימים בכמה הספקים בהתאם לקוטר תא הבעירה. תפעול הקמין מתבצע על ידי הזרמה גבוהה או נמוכה של הנפט  או הסולר. בחצר הבית יש למקם מיכל שמכיל נפט או סולר כדי שאפשר יהיה להשתמש בו בשעת הצורך.

קמינים המוסקים בעץ

היתרון הגדול של קמינים המוסקים בעץ קמין הוא באווירה החמימה והרומנטית שהוא יוצר. בבית המחומם על ידי קמין עץ האש היא אש חיה כשברקע נשמע רחש בערת העץ וארומה נעימה והעדינה מופצת בבית. קמין עץ בנוי מיציקת ברזל האוגרת את החום ומפיצה אותו בחלל הבית. ניתן לשלוט על עוצמת החום בעזרת כמות העצים המוזנים אל תוך תא הבערה ובעזרת פתחים בקמין המאפשרים שליטה בכמות החמצן הנכנס לקמין. בחצר הבית יש צורך למצוא מקום להניח את העצים להסקה והמקום צריך להיות כזה שישמור עליהם יבשים.

סיכום

קמיני גז הם הסוג הנפוץ ביותר של קמין גז. קמין מסוג זה מתחמם מהר יותר מהסוגים האחרים ומייצר פחות פליטות משמעותית.

החסרונות של קמיני גז הם שהם דורשים תחזוקה תכופה, הם מאבדים חום בקלות, ועלולים להיות מסוכנים כי הם יכולים לגרום להרעלת פחמן חד חמצני.

קמיני נפט פופולריים יותר באירופה מכיוון שהם זולים יותר לתפעול, אך הם פולטים יותר CO2.