עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

יתרונות ושימושים בשפת תכנות Python

מי מבנינו שמעורב בעולם ההייטק בצורה כזו או אחרת רואה אזכורים ושימושים רבים לשפת התכנות מסוג Python.
מדובר בשפה יחסית וותיקה בתעשייה אשר נמצאת בשימוש במגוון רב של נישות, בהמשך לכך יש ביקוש רב לעובדים אשר מיומנים בשימוש בשפה זו.

מצד שני אנו יודעים כי לעולם הייטק יש מגוון מאוד רחב של טכנולוגיות אשר בשימוש לטובת פיתוח המוצרים עצמם.
יש עוד שפות תכנות פופולריות וחלק מהשפות והטכנוליוגיות אפילו יותר חדשות ויותר מתקדמות משפת תכונת פייטון,
השפות הללו מאפשרות יצירת מבנה תוכנה קצת שונה אשר גם לו יתרונות רבים.

עבור כל מתכנת בהייטק או כל אדם ששוקל לימוד של שפת תכנות מסוימת על מנת לעבוד בתחום מגיע הרגע שצריך לבחור עם איזו טכנולוגיה מתקדמים,  מה כדאי ללמוד בשביל להשתלב בתעשיית ההייטק בהצלחה?
או איזו טכנולוגיה תשרת נאמנה את הצרכים שלי בתור איש פיתוח לטובת השלמה הפרויקט,

כאן בדיוק מגיע הרגע שצריך לבחון לעומק את הדברים ולקבל החלטה אשר תשרת בצורה נאמנה את הקריירה של המועמד או את צרכי פרוייקט הפיתוח הנוכחי.
אז אם אתם שוקלים להתחיל להשתמש בשפת תכנות Python לטובת פיתוח הפרוייקט שלכם או  לקחת קורס פייטון לטובת לימוד השפה מהבסיס חשוב לדעת לפני כן מהם היתרונות של השפה ואיך עם יעזרו לכם בהגשמת מטרותיכם,

מהם הפרויקטים ושימושים בתעשייה שבהם משתמשים Python?
האם זה זהו אופי העבודה שאתם מחפשים?

מספר קטגוריות מרכזיות שבהם משתמשים בשפת פיתוח Python :

1.בינה מלאכותית

AI – בינה מלאכותית זהו תחום מאוד זוהר בהייטק אשר הפופולריות שלו מתפתחת מידי יום.

מתכנת Python  נעזר בפשטות השפה, ספריות ההרחבה הרבות שלה ועוד על מנת ליצר תוכנית אשר יכולה לעזור למחשב להסיק מסקנות ולייצר פעילות אשר מתאימה למטרה בצורה דינמית.

בכל נושא הבינה המלאכותית השימוש בשפת Python  הוא מאוד נפוץ וזהו שיקול מאוד חשוב בהחלטה האם ללמוד או להתמחות Python כי ישנם תקציבים רבים שמופנים לפרויקטים של בינה מלכותית ובעקבות כך הביקוש לעובדים מיומנים ואפשרויות התנאים העסקה שאפשר לספק להם עולים גם כן.

 

2.כריית מידע

עולם האינטרנט עמוס מאוד במידע אשר ניתן למיין ולטובת יצירת מודיעין עסקי והחלטות עסקיות.

פייטון מעולה לשימוש זה שכן ניתן לסרוק איתה בקלות אתרי אינטרנט צד ג ובנוסף היא מתקשרת בצורה מעולה עם בסיסי הנתונים כדוגמת SQL שם ניתן לאחסן את המידע ולאחר מכן למיין אותו ולפלטר בהתאם לצרכים.

 

3.פיתוח ווב

Python משתמש כשפה לצד השרת במערכות WEB, מפתח  Python אחראי על משיכת המדע מבסיס הנתונים. זהו שימוש מאוד פופולרי לשפה שכון יש כמויות עצומות של אתרים, אפליקציות ווב ושירותים בענן אשר משתמשים בשפת תכנות זו.

בנושא זה הדרישה לידע בשפה הוא מאוד חשוב בגלל הפופולריות שלו.

ישנם עוד שימושים רבים לשפה כגון אנליזת מידע, מסחר אלגוריתם, פיתוח מערכות Embedded ועוד, כך או כך בגלל הפשטות בלימוד השפה, הקהילה הגדולה של אוהדיה, הפורומים הרבים וההדרכות, הספריות הרבות שפותחו לה שמהוות קיצור דרך משמעותי בכל פרויקט – כל אלו הפכו את השפה למאוד פופולרית ומומלצת ללימוד.

ניתן להתמחות בה לצורך עבודה כמפתח python או לקחת קורס פייטון כידע משלים אשר יעזור בעת הצורך במהלך הקריירה.