עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

ככה עושים סדר בביטוחים

לכ- 85% מהישראלים המבוטחים באופן פרטי יש אי סדרים וחוסר ידע משווע בכל הקשור לביטוחים שלהם. לרוב מדובר בחוסר ידע מתוך אי רצון להתעניין בנושא, אבל אם הנכם כאן, כנראה שעברתם את השלב הזה. 

נתון נוסף, הוא שחברות הביטוח מנצלות את החוסר ידע הנ”ל, חוסר יכולת להשוואות מחירים, וחוסר הרצון של המבוטח לבצע סדר ומעקב אחר הביטוחים שלו. 

אז מהי השיטה דרכה ניתן לעשות סדר בביטוחים או ליתר דיוק, כיצד לבצע סדר בביטוחים? 

ראשית, ואנו נהיה הראשונים להדגיש ולציין כי חשוב מאוד לפנות אל איש מקצוע! סוכן ביטוח שעושה סדר בביטוחים – ישנם המון סוכני ביטוח וכולם ירצו וישמחו לערוך עבורכם סדר בביטוחים – אולם,לא בהכרח סוכן ביטוח הרכב או סוכן דרך מקום העבודה שלכם  מומחה בעריכת סדר בתיק הביטוח שלכם, ולכן, ראשית אנו ממליצים לפנות לסוכן ביטוח ולוודא כי אותו סוכן הנו – סוכן ביטוח פנסיוני, המתמחה בניהול סיכונים משפחתי. 

 במידה ועדיין  החלטתם לערוך סדר בביטוחים באופן עצמאי, להלן מספר פעולות לעליכם לבצע.

1. ראשית, אנו ממליצים לעבור ולרשום בטבלה מסודרת את כל החיובים בחשבונות שלכם, באשראי, והוראות קבע, בחשבון העיסקי, הפרטי, של הבעל, של האשה גם בחשבון בחו”ל אם קיים, הקשורים בביטוח. למה? פשוט מאוד, החיובים בביטוח יכולים לצוץ ולצוף גם במידה ואתם בטוחים שאין שום חיוב, כשאתם עושים סדר בביטוחים, נצלו את ההזדמנות לבצע בדיקת העלויות הביטוח שלכם לעומק! (בינינו, אנחנו יודעים שיעברו שנים עד שערכו סדר בביטוחים שוב). 

2. לאחר שערכתם, רשימה ובדיקת עלויות הביטוח בכל אפשרויות הגביה, עברו לבצע בדיקה באתר הר הביטוח. 

הר הביטוח הינו ממשק לאיתור ביטוחים, שהשיק משרד האוצר, וזאת על מנת לאפשר לערוך איתור ובדיקת ביטוחים קיימים. כנסו לאתר הר הביטוח אנו ממליצים בחום על מנת לערוך סדר בביטוחים, הממשק מאפשר הורדת תוצאות איתור הביטוחים לקובץ אקסל.  (מומלץ לפני כניסה לאתר הר הביטוח- לקרוא כיצד ניתן להגיע להורדת תוצאות האיתור לקובץ אקסל – לחצו כאן )

3. זהו, כמעט סיימנו לבצע סדר בביטוחים, בסעיף ראשון, עברתם ורשמתם את החיובים האמתיים הקיימים לכם. בסעיף השני, למעשה קבלנו את תוצאות בהר הביטוח, הורדנו לאקסל – ועכשיו נותר לבדוק  ולהשוות את התוצאות. 

עכשיו, כשיש לכם טבלת עלויות ביטוחים מסודרת, חשוב מאוד שתבדקו.

האם קיימות לכם תכניות ביטוח כפולות ? 

האם העלויות שרשמתם בטבלת החיובים שיצרתם בסעיף אחד תואמת לחיובים שהתקבלו מהר הביטוח? – במידה ולא, מומלץ מאוד לברר מול חברת הביטוח. 

האם סכומי הביטוח תואמים לכיסוי שאתם באמת מבקשים ? 

לסיכום, 

חשוב מאוד לבצע סדר בביטוחים, מעבר לחסכון בעלויות הביטוח, תתקבלנה גם שיקוף מלא של תיק הביטוח שלכם. 

לביצוע, מומלץ להיעזר באיש מקצוע, במידה והחלטתם לבצע סדר בביטוחים בעצמכם, עברו על כל חשבונות הבנק הצליבו מידע עם תוצאות המתקבלות בהר הביטוח. ובדקו האם התוצאות שהתקבלו הן תואמות לצורכיכם.