עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

כמה כלבים יכולים להיות באילוף כלבים בו זמנית?

כלב הוא כמו ילד וכשאנחנו שולחים את הכלב שלנו לאילוף, אנו רוצים לדעת מי הולך להיות איתו באילוף הזה. במאמר הבא נדבר על כמות הכלבים שיכולים להיות בו זמנים באילוף.

האם יש דבר כזה אילוף למספר כלבים יחד?

אז קודם כל כדאי לדעת שכן! יש דבר כזה אילוף כלבים למספר כלבים יחד, רק שזה לא קורה עם כל כלב. אילוף כלבים מקצועי יצוות יחד כלבים לקבוצת אילוף רק אם הם מתאימים למתכונת כזו. לא כל כלב יכול להפעיל את המוטיבציה שלו בקבוצה. בדיוק כמו אנשים, יש כלבים שפועלים טוב יותר כאשר הם עובדים ביחידים.

מתי המאלף יבחר באילוף קבוצתי עבור הכלב?

מאלף מנוסה יבחר באילוף קבוצתי רק עבור כלבים שפועלים טוב בקבוצה. לרוב אלו יהיו כלבי זאב אשר פועלים בלהקות וזה חלק מה-DNA שלהם. כמובן שיש עוד סוגים של כלבים שפועלים טוב בקבוצה ולכן זו הצורה הטובה ביותר לאמן אותם. לעומת זאת, יש כלבים שהם מאוד תוקפניים בקבוצה והטריטוריה שלהם מאוד חשובה להם ולכן הם יתאימו בדרך כלל לאילוף אחד על אחד.

איך מאלף יודע איזה כלב כן ואיזה כלב לא?

כחלק מההכשרה של מאלפים, הם לומדים על המאפיינים של כלב וכלב. המאפיינים האלו הם הדרך שלהם לדעת איזה כלב כן מתאים ואיזה כלב לא מתאים. מעבר לכך, הם יכירו כבר במפגש הראשון את המזג של הכלב ויבינו האם כדאי לבצע את המפגש הקבוצתי או שעדיף שלא.

האם מספר המפגשים בקבוצה שונה ממספר המפגשים באחד על אחד?

במפגשים קבוצתיים ובמפגשים פרטיים המטרה היא קצת שונה ולכן מספר המפגשים עשוי להשתנות. אין זה אומר שאימון אחד טוב מהשני, זה רק אומר שיש התאמה יותר טובה עבור הכלב.

כשהמאמן לוקח בחשבון את הנושא של הקבוצה, הרי שהכלב מקבל את ההרגלים החדשים בצורה טובה יותר. כלב שרגיל לעבוד בקבוצה יקבל ממנה מוטיבציה. כלב שלא רגיל לכך, עשוי לקחת את המפגשים כמשהו טראומטי. על מנת למנוע טראומות מיותרות ולהשיג את הטוב ביותר מהקבוצה, תמיד יש לקחת בחשבון את מאפייני הכלב ולפי זה להחליט מה סוג האילוף המותאם עבורו.

לסיכום, אילוף בקבוצה יתבצע רק עם כלבים שפועלים היטב בקבוצה. המאלף יודע לזהות את סגנון הכלבים האלו ובדרך כלל מדובר על כלבים מגזע מסוים.