עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

להתמודד עם התמכרות לגראס

בשנים האחרונות נשמעים יותר ויותר קולות אשר מעוניינים להפוך את הסמים הקלים לחוקים.

אלפי אנשים יצאו לרחובות תל אביב אתמול בערב להפגנה המונית שביקשה לאי הפללה של הסמים הקלים.

 תופעת עישון סמים כמו: גראס, מריחואנה, חשיש הפכה לשכיחה מאוד בחברה שלנו, כמעט לכול אחד יש חבר או חברה שהוא מכיר שמעשנים סמים קלים.

באירועים חברתיים, חתונות, פיקניקים ומסיבות הסמים הפכו לחלק בלתי נפרד מהנוף.  וגם בסוף היום כשאנחנו לבד עם עצמנו אנחנו מעדיפים לסיים את היום עם ג’וינט על הספה.

כך שכרגע לא נראה שלאנשים מפריעה העובדה שקיים חוק שאוסר על השימוש בסמים כך או כך אנשים משיגים ומוציאים דרך להשיג את הגו’ינט הבא מסתבר שזה לא כל כך מסובך.

השאלה שמתעוררת בעקבות זה מה עושים, כאשר אדם סובל מבעיה של התמכרות לגראס או סמים אחרים.

כשאדם מגלה שהוא מכור לאלכוהול הוא יכול לבוא לטיפול בלי החשש שיפלילו אותו או שידווחו עליו שהוא עובר על החוק. לעומת זאת כשזה מגיע לסמים קלים התמכרות לגראס היא תופעה שאנשים שומרים בסוד. הם היו מעדיפים שלא ידעו שהם צורכים סמים כי תמיד יש את החשש שמישהו יגלה.

דבר שאנשים שמתמודדים עם התמכרות לאלכוהול לא צריכים לחשוש.

כך שבמובנים רבים כדאי מאוד שהגראס יהפוך לחוקי גם על מנת שאפשר יהיה להתמודד כמו שצריך עם התמכרות לגראס.  

אותם אנשים שמרגישים שהם איבדו שליטה על הכמות שהם מעשנים ומרגישים שחייהם הפכו לתלויים מאוד בגראס ירגישו חופשי לפנות לעזרה או טיפול מבלי ליצור דימוי עצמי נמוך.

בטיפול הם ילמדו למצוא דברים נוספים שימלאו אותם משמעות, מלבד העישון.

הם יקבלו כלים להתמודד עם התמכרות לגראס ולמצוא דרכים נוספות להגיע אל אותם תחושות שהם מרגישים כשהם מעשנים גו’ינט.

התמכרות לגראס לא תעבור מהעולם ברגע שהסמים יהפכו לחוקים, אבל היא כן תהפוך למדוברת יותר ולגיטימית למתמודדים עם התמכרות לגראס לפנות לטיפול.