עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

לימוד Python – כל אחד יכול?

Python (פייתון) היא אחת משפות התכנות המרכזיות בעולם התכנות. מדובר בשפה הניתנת לשימוש בפלטפורמות שונות ומגוונות והיא שכיחה מאוד. הרעיון המרכזי העומד מאחורי המצאת השפה הכל כך פופולארית, הינו לפשט קונספטים מורכבים משפות תכנות אחרות, וזאת באמצעות הפיכת תחביר השפה לקריא ואינטואיטיבי הרבה יותר. מאפייני שפה אלו מאפשרים למפתחים בזמן קצר יחסית לייצר תכניות מורכבות, תוך שהם משתמשים במעט יותר שורות קוד. עם השנים יותר ויותר החלו להשתמש בשפה וכיום היא אחת השפות הפופולריות ביותר למתכנתים מתחילים בפרט ולמתכנתים בכלל. בשנת 2016 שפת Python נבחרה לשפת הקוד הפופולארית ביותר בעולם.

 

האם כל אחד יכול ללמוד Python?

פייתון מושתתת על יסודות משפת C אך מפשטת המון עקרונות ומכילה מנגנונים אוטומטיים שהופכים אותה להרבה יותר קריאה וחוסכים כתיבה רבה של קוד. זאת אחת הסיבות העיקריות לפופולאריות שלה וזה מה שהופך אותה לשפה המומלצת ביותר למתחילים. לכן, ביחס לשפות התכנות האחרות לא נדרשים כישורים גבוהים על מנת ללמוד פייתון בהצלחה רבה. יחד עם זאת למידת השפה מצריך יכולות אנליטיות גבוהות. לשפה יכולת חישובים גבוהה מאוד, ועל כן היא דורשת יכולת לבצע  ניתוחים וחישובים מהירים על כמויות עצומות של מידע. אחת הסיבות לכך שלימוד פייתון אינו מצריך יכולות וכישורים גבוהים במיוחד הוא השימוש במודולים וספריות שפותחו בPython ומאפשרות לבצע פעולות מורכבות בקלות יחסית. חשוב לציין כי לימוד פייתון בדומה ללימוד שפות תכנות אחרות דורש תרגול רב.

 

השימושים של שפת Python

שפת Python הינה שפה הניתנת לשימושים רבים ומגוונים, שימושים כגון: יישומי WEB, עיבוד נתונים רבים עם אלגוריתמים מורכבים, פיתוח יישומים עם GUI, אוטומציה ולקונפיגורציה של מערכות, סטודנטים שמתחילים ללמוד מדעי המחשב ואפילו ילדים שרוצים ללמוד פיתוח תוכנה. בנוסף, שפת פייתון נמצאת בשימוש רחב בתעשייה, באקדמיה וגם בקרב היחידות הטכנולוגיות בצה”ל.

אם נסכם, Python הינה שפה קלה ללמידה והיא מהווה בדרך כלל מבוא לתכנות בכלל ולמידת קונספטים השייכים לעולם המחשוב. בעולם האקדמיה, פייתון היא השפה הפופולארית ביותר בקורסי תכנות ולימודי מדעי המחשב באוניברסיטאות בארצות הברית ובקנדה.