עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

למה חשוב לטפל בבעיות במערכת העיכול?

רבים האנשים שבטוחים שאם הם סובלים מכאבי בטן, גזים, שלשולים או עצירות, הדרך הטובה לטיפול היא באמצעות תרופות לשיכוך כאבים. רובנו הורגלנו כי בעת כאבי בטן, יש לקחת אקמול כדי לשכך את הכאב או ללכת לשירותים, אך האם דבר זה הוא נכון ויעיל עבורנו? במאמר הבא נדבר על הסוגיה הזו ונענה גם על השאלה, למה חשוב לטפל בבעיות במערכת העיכול.

קווים לדמותה של מערכת העיכול

מערכת העיכול היא אחת המערכות החשובות בגוף האדם, האחראית על פירוק המזון לאנרגיה וחומרי הזנה שיכולים לשמש את התאים שלנו. היא מורכבת מאיברים ובלוטות שונים הפועלים יחד לעיבוד מזון, מיצוי החומרים התזונתיים שלו והוצאת כל פסולת. ההבנה כיצד פועלת מערכת זו חיונית לשמירה על אורח חיים בריא ואיזון מטבולי, מכיוון שהיא עוזרת לנו להבין כיצד להזין את גופנו כראוי.

על אף ההכרות עם מערכת העיכול, רבים מאיתנו לא שמים לב מה אנו מכניסים לפה במשך היום ומעבר להשפעות על משקל גופנו, קיימות השפעות נוספות המגיעות בצורת מחלות ותסמינים כרוניים של המערכת.

אילו בעיות יש במערכת העיכול?

מערכת העיכול היא חלק חיוני מגוף האדם, האחראי על פירוק וספיגת מזון וחומרים נוספים. למרבה הצער, מערכת מורכבת זו יכולה להיות מועדת למגוון בעיות במערכת העיכול שיכולות להיות להן השפעה משמעותית על הבריאות שלנו. מתסמונת המעי הרגיז ועד למחלת קרוהן, יש מגוון רחב של הפרעות שיכולות להשפיע על מערכת העיכול ולגרום למגוון תסמינים.

למה בעיות במערכת העיכול בעייתיות עבורנו?

בעיות במערכת העיכול מביאות עמן אי נוחות ומפריעות לחיי היומיום שלנו. הרפואה הקונבנציונלית מתמודדת עם התסמינים באמצעות תרופות שיכולות לעזור בהפחתת דלקת, לשלוט בכאב ואי נוחות ולהסדיר את העיכול. חלק מהתרופות הנפוצות ביותר כוללות נוגדי חומצה, תרופות נגד שלשולים ומשלשלים. התרופות ניתנות בהתאם לחומרת המצב, רופאים עשויים גם לרשום סטרואידים או מדכאים חיסוניים כדי לנהל את הסימפטומים.

האם זה טיפול נכון?

הטיפול בסימפטומים בעזרת תרופות אולי משפר מעט את הכאבים שמהם אתם סובלים, אך הוא לא מרפא וגם לא מטיב עם המערכת ולמעשה, עם הזמן יש צורך במינונים גבוהים יותר. הגישה הטובה ביותר לטיפול בבעיות במערכת העיכול היא הגישה ההוליסטית המתייחסת לבריאות הפיזית והנפשית כאחד. זה כולל שינויים באורח החיים כמו אכילת תזונה מאוזנת, פעילות גופנית סדירה, ניהול רמות מתח והימנעות מטריגרים שיכולים להחמיר את התסמינים. שילוב נכון וראוי של אורח חיים בריא, עשוי רק לעזור ולפתור בעיות רבות מהשורש.