עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

מה לומדים בלימודים העוסקים בתיווך?

חושבים ללמוד תיווך, אך לא בטוחים מה לומדים בלימודים כאלו? במאמר הבא נעשה לכם סדר ונסביר אילו נושאים לומדים בלימודים אלו.

ללמוד איך להתאים בין צורך של לקוח לדירה הנכונה?

אחד הדברים החשובים ביותר אצל לימודי תיווך הוא ההבנה של הצרכים של הלקוחות. אם הלקוח הוא השוכר או הרוכש, הרי שאתם צריכים לדעת איך למצוא את הדירה שתתאים לצרכים שלו. אם הלקוח הוא המוכר או המשכיר, הרי שאתם מעוניינים למצוא לו שוכרים או קונים במחיר הגבוה ביותר כדי שיצא ברווח. בלימודים אתם תלמדו איך לעשות בירור צרכים נכון.

איך מסבירים על הסביבה בנדל”ן?

הסביבה של הדירות מאוד חשובה עבור השוכרים או הקונים וגם עבור בעלי הדירה. חשוב לדעת לתאר את הסביבה בצורה נכונה הכוללת את כל היתרונות שלה. אנשים רוצים לדעת האם הם קרובים לבתי ספר וגנים, האם יש בית כנסת קרוב, האם יש אזור חנויות קרוב לדירה, האם מדובר בשכונה שקטה, מה אופי האוכלוסייה שגרה בשכונה. את כל אלו תלמדו איך לבדוק ולברר וגם איך להציג.

מהן הפרוצדורות לרכישת דירה?

רכישת דירה היא אחת הרכישות הגדולות ביותר בחייהם של אנשים. העלות גבוהה מאוד וכוללת מספר פרוצדורות הקשורות להכרות עם החלקה של הנכס, למימון הרכישה, לחוזה הרכישה ועוד. חלק מהפרוצדורות מבצעים בעזרת עורך דין, אך חשוב שגם המתווך ידע ויכיר אותן.

איך יודעים מה מדד המחירים כיום?

מדד המחירים הוא דבר חשוב הן במכירת דירה והן בהשכרה של דירה. על המתווך לדעת בכמה נמכרו דירות או הושכרו בסביבה הקרובה לדירה זו ועליו לדעת גם מה מעלה את ערך הדירה ומה מוריד את הערך שלה. יש המון אתרי אינטרנט שיכולים להראות על מדד, אך חשוב מאוד לדעת להתמצא גם בשטח בעניין זה.

מהו אישור עקרוני למשכנתא?

אחד הנושאים הכי חשובים ברכישה של דירה הוא האישור העקרוני למשכנתא. על המתווך לדעת היטב את החוקים על המשכנתאות ואיך וממי מקבלים אישור עקרוני למשכנתא. יש מתווכים שגם עושים שיתופי פעולה עם יועצי משכנתאות והם מתווכים בניהם לבין הקונים וכך עוזרים לשניהם.

מה צריך להיות בחוזה למכירת דירה או השכרת דירה?

גם במכירת דירה וגם בהשכרה של דירה יש חוזה. על המתווך לדעת את הפרטים הקטנים ביותר הקשורים בחוזה. עליו לדעת מול מי עושים חוזה ומה חשוב שיהיה כתוב בו.