עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

מה עושים כשהילד צועק מתחצף ומתפרע?

שאלה שנשאלה בקהילת additudemag: אמא לילד בעל הפרעת קשב וריכוז מלווה בחרדה חברתית ביקשה עזרה – מה עושים כשהילד משגע אותי? לטענתה, הילד מטופל בתרופות והיה אצל פסיכולוג, אך שום דבר לא עוזר. הילד צועק ומתפרע לפניה, לפני מורים ולפני קרובי משפחה אחרים. הוא גם לא יושב בכיתה בשקט, מתחצף ולפעמים פשוט קם מהכיתה ומתחיל לרוץ ברחבי בית הספר.

היא נקראת לשיחה עם המנהל באופן קבוע ונדמה ששום דבר לא עוזר למרות שהיא ניסתה כל סוג של טיפול אפשרי או כל סוג של טיפול במשמעת שהיא יכלה לחשוב עליו כולל העמדה בפינה, נזיפה או אפילו מתן תגמול על התנהגות טובה או לקיחת רגע שקט. אז מה עושים?

מה עושים?

ובכן, כמו שחשבתם, אין תשובה נכונה ואין פיתרון קסמים. וכמו שפסיכולוגים אומרים – גם אם אותם ילדים יודעים מה הדבר הנכון לעשות כמו לספור עד 10 או להגיב בפרופורציות, ברגע של זעם או ‘התקף’ כמו שחלק מההורים מכנים את זה, הם לא יכולים להשתלט על עצמם. בדרך כלל, השלב הראשון בטיפול בבעיה הוא לאבחן את הבעיה.

יש הורים שמבחינתם ההשתוללות הזאת היא טבעית ולא בגדר לקות למידה או בעיה אך על מנת להיות בטוחים ולדעת שאתם עושים הכל בשביל הילד שלכם חשוב לגשת לאבחון פסיכודידקטי כדי לאתר את הבעיה וללמוד איך להתמודד איתה. התייעצות עם אנשי מקצוע היא הכרחית במקרים כאלו. הם יעזרו לכם לקבל את הכלים להבין וכמובן שלהתמודד עם הקשיים.

חשוב מאוד לנסות דברים שלא ניסיתם עדיין כי אולי הפיתרון נמצא מעבר לפינה – וכמובן שאסור להתייאש או לוותר על חינוך הילד.

מאת: רותם שמואלי

אוהב לכתוב מאמרים לכיף בכל מיני נושאים. |