עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

מה עושים כשקודן הרכב הפסיק לתפקד?

אחד המקומות הכי רגישים בתוך הרכב שלכם הוא הקודן של הרכב. בעבר לא היו צריכים קודן לרכב ולמעשה היינו רואים קודן כזה רק במכוניות יקרות. כיום, כל רכב מחויב בקודן והוא מחובר אל מחשב הרכב ואל המפתחות שלהרכב. כדי שהרכב שלכם יניע, אתם חייבים קודן תקין. ומה קורה כאשר הקודן הפסיק לעבוד? האם זה קשור במפתחות עצמם? במאמר הבא נסביר על קודן הרכב, מפתחות הרכב והתפקוד של השניים ביחד.

מהו קודן הרכב?

קודן הרכב הוא למעשה רכיב חשמלי שמחובר למחשב הרכב ויש בו קוד אשר פותח את הרכב ומאפשר את הפעלת המפתחות. אפשר לראות בו מעין כספת שללא הקוד שלה, לא ניתן להשתמש ברכב. הקודן מקודד אל מפתחות הרכב, על מנת שבעת הכנסת הקוד, תוכלו לסובב את המפתח בסוויץ ולהניע את הרכב. ללא הקוד, המפתח יסתובב חצי סיבוב ולא יאפשר את ההנעה המלאה של הרכב.

מהו המפתח של הרכב?

כיום מפתח של הרכב מגיע עם שתי פונקציות עיקריות. הפונקציה הראשונית היא הפונקציה המכנית אשר מאפשרת לפתוח את דלת הנהג באופן ידני. הפונקציה המכאנית חשובה למצבים שבהם הרכב ננעל ויש לחלץ ממנו אנשים וכדומה. זוהי פונקציה שנמצאת לביטחון בלבד. עם זאת, גם אם פתחתם באופן מכאני את דלת הרכב, אין זה אומר שהמפתחות יניעו את הרכב שלכם. ללא קידוד של המפתחות למחשב הרכב ולקודן, הוא למעשה לא יאפשר הנעה של הרכב.

החלק אשר מקודד למחשב הרכב הוא למעשה השלט. פעם מפתחות ושלט היו שני חפצים מופרדים, כיום ברוב הרכבים מדובר במוצר אחד הכולל מפתח וגם שלט יחד. כאשר מבצעים שכפול מפתחות לרכב בתל אביב, למעשה משכפלים את המפתח המכאני ומקודדים את השלט אל הרכב. שתי הפעולות הן הכרחיות כדי שתוכלו לנהוג ברכב שלכם.

מי מבצע את השכפול ואת הקידוד?

שכפול וקידוד של מפתחות הרכב שלכם זו פעולה למומחים בתחום. המומחים היחידים בתחום זה הם המנעולנים אשר הוסמכו לכך. מנעולן מוסמך ידע לשכפל את המפתח באופן הראוי לפי סוג הרכב שלכם וגם יש לו הכרות עם מחשב הרכב והוא יודע לבצע בצורה הנכונה את הקידוד. קידוד נכון יאפשר לכם לנהוג ברכב לאחר מכן.

כמה זה יעלה לכם?

העלות של שכפול יחד עם קידוד עולה בין 1000 – 2000 שקלים לפי סוג הרכב שברשותכם. תוכלו לוודא כבר בשיחת הטלפון עם המנעולן את העלות המדויקת.