עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

מחלת הסוכרת: הסיבוכים האפשריים

סוכרת היא מצב כרוני המאופיין ברמות סוכר גבוהות בדם. זה יכול להוביל למגוון של סיבוכים המשפיעים על חלקים שונים בגוף. במאמר זה, נחקור כמה מהסיבוכים האפשריים של סוכרת.

מחלת לב וכלי דם

כחלק מתוך סיבוכי סוכרת נמצאות מחלות לב וכלי דם. סוכרת עלולה להגביר את הסיכון לפתח מחלות לב וכלי דם, כולל התקפי לב ושבץ מוחי. רמות גבוהות של סוכר בדם עלולות לפגוע בכלי הדם ובעצבים השולטים בלב ובכלי הדם, מה שמוביל לזרימת דם לקויה ולסיכון מוגבר למחלות לב.

נזק לעצבים

סוכרת עלולה לגרום לנזק עצבי, הידוע גם בשם נוירופתיה סוכרתית. זה יכול להוביל לחוסר תחושה, עקצוץ ותחושות צריבה בידיים וברגליים. במקרים חמורים זה יכול לגרום גם לחולשת שרירים, לקואורדינציה לקויה ולקושי בהליכה.

מחלת כליות

סוכרת יכולה גם לפגוע בכליות, מה שמוביל למחלת כליות. לאורך זמן, רמות גבוהות של סוכר בדם עלולות לגרום לכלי הדם בכליות להיפגע, מה שמוביל להצטברות של חומרי פסולת בדם. זה יכול לגרום לאי ספיקת כליות, שעלולה לדרוש דיאליזה או השתלת כליה.

נזק לעיניים

סוכרת עלולה לפגוע בכלי הדם ברשתית, מה שמוביל למצב הנקרא רטינופתיה סוכרתית. זה יכול לגרום לבעיות ראייה, כולל עיוורון, אם לא מטופלים.

בעיות בכף הרגל

סוכרת יכולה גם לגרום לבעיות בכף הרגל, כולל נזק עצבי, זרימת דם לקויה וכיבים בכף הרגל. אלה עלולים להוביל לזיהומים, שיכולים להיות קשים לטיפול ואף עשויים לדרוש קטיעה.

דלקות עור

אנשים עם סוכרת נמצאים גם בסיכון מוגבר לפתח דלקות עור, כולל זיהומים פטרייתיים וזיהומים חיידקיים. הסיבה לכך היא שרמות סוכר גבוהות בדם עלולות להחליש את המערכת החיסונית ולפגוע ביכולת הגוף להדוף זיהומים.

בעיות שיניים

סוכרת יכולה גם להגביר את הסיכון לפתח בעיות שיניים, כולל מחלות חניכיים ועששת. הסיבה לכך היא שרמות סוכר גבוהות בדם יכולות לקדם את הצמיחה של חיידקים מזיקים בפה.

לסיכום, סוכרת עלולה להוביל למגוון של סיבוכים המשפיעים על חלקים שונים בגוף. חשוב לאנשים עם סוכרת לנהל את רמות הסוכר בדם באמצעות דיאטה, פעילות גופנית ותרופות כדי למנוע את התפתחות סיבוכים אלו. על ידי עבודה צמודה עם צוות הבריאות שלהם, אנשים עם סוכרת יכולים להפחית את הסיכון שלהם לפתח סיבוכים אלו ולשפר את הבריאות והרווחה הכללית שלהם.