עדכון מיולי 2018: לאחרונה חסמנו משתמשים והסרנו עשרות מאמרים שהיו מועתקים או כתובים בזילזול בצורה גסה. אם תכתבו מאמרים מקוריים, תשייכו אותם לקטגוריה המתאימה ותוציאו קישורים במידה הוגנת, אין לכם מה לדאוג
אנחנו בודקים את המאמרים מדי פעם ומי שיזלזל וינצל את הבמה לרעה, חבל על הזמן שלו ושלנו - המאמרים יוסרו והוא יחסם!

מתי כדאי לבצע טיפול לרכב?

הרבה אנשים בטוחים שטיפולים לרכב הינם טיפולים המתבצעים אחת לשנה, אך האמת היא שיצרני הרכב הגדירו כמות גדולה יותר של טיפולים חשובים והכרחיים המחולקים לפי מערכות הרכב השונות. אנשים רבים בטוחים שהטיפולים הנוספים הם הזדמנות של מוסכים להרוויח, אך חשוב להבין שזה לא באמת כך ולכל טיפול שהגדיר יצרן הרכב קיימת משמעות גדולה וחשובה. במאמר הבא נמנה את סוגי הטיפולים השונים ונסביר את החשיבות שלהם.

הטיפול הקטן כל שלושה חודשים

טיפולים קטנים שיצרן הרכב ממליץ לבצע אחת לשלושה חודשים, הינם טיפולים חשובים והכרחיים מאוד. בטיפולים אלו הדגש הוא לא על תיקון מערכות ברכב, אלא על שימון שלהם והחלפת נוזלים שהכרחיים מאוד לעבודה תקינה. אנשים נוסעים ברכב שלהם במשך ימים שלמים,  השמנים והנוזלים עם הזמן הופכים מופחתים והמערכות עשויות להיהרס. הדרך הנכונה לשמור על המערכות היא בשמירה על השימון שלהן כל שלושה חודשים. זהו טיפול חשוב מאוד והכרחי והוא מאוד מומלץ אצל מוסך יונדאי גולדמוביל ירושלים, מוסך מורשה אשר פועל מטעם היצרן.

טיפול עונתי לפני החורף

הטיפול העונתי הינו טיפול חשוב מאוד והכרחי לנסיעה תקינה ברכב במהלך עונת החורף. עונת החורף מביאה עמה כבישים רטובים שעשויים לגרום להחלקה. צמיגים שכל הקיץ התחככו באספלט הכביש הרותח, הם צמידים ללא חריצים ואחיזה טובה על הכביש. בדיקה שלהם והכנת הרכב לחורף, יביאו לנסיעה בטוחה יותר על הכביש. מכבר לצמיגים, יוחלפו גם המגבים, יבדקו אורות ומראות וכל מה שקשור לבטיחות הנסיעה ברכב.

הטיפול השנתי החשוב וההכרחי

את הטיפול השנתי כולם מכירים והוא הטיפול שכולם גם נוהגים לבצע באופן דיי קבוע. הטיפול השנתי הוא טיפול מקיף שבודק את כלל מערכות הרכב. בטיפול הזה נהוג להחליף רכיבים בעלי בלאי. כמו כן, הולכים על פי המלצות היצרן ומחליפים רכיבים מסוימים שהינם פגי תוקף.

האם יש טיפולים שניתן לוותר עליהם?

אנשים רבים נוהגים לוותר על הטיפולים העונתיים או הטיפולים הקטנים, אך כל הטיפולים חשובים ומי שמבצע אותם, עשוי למנוע הגעה מיותרת למוסך לצורך תיקון תקלות. הטיפולים עשויים למנוע תקלות שנוצרות כתוצאה מחוסר טיפולים וחוסר בהחלפת בלאי ברכב.

לסיכום, אם אתם מטפלים ברכב שלכם בשגרה ומבצעים את הטיפולים השגרתיים, בסבירות טובה שלא תצטרכו לגשת למוסך כמעט לצורך תיקוני תקלות. לרוב עולים על הבלאי של הרכב בטיפולים השונים.